1. nosilka na Bolu premočna. Potočnikova je ostala praznih rok tudi v petem finalu.

09.10.2016
BOL, HRVAŠKA - 19-letna Nina Potočnik še naprej čaka na prvenec na članskih teniških turnirjih serije ITF. Praznih rok je ostala tudi petič.

Osmpostavljena 10,000 USD vrednega ITF turnirja na otoku Brač Nina Potočnik (672. na WTA), je igrala peti finale med članicami v karieri in tudi petič obstala na zadnji stopnički. Tokrat ji je na bolskem pesku prvenec preprečila 1. nosilka Gabriela Pantučkova. 21-letna Čehinja je upravičila vlogo favoritinje in zmagala s 6-0, 6-3.

Zmagovalka letošnjega slovenskega ITF turnirja v Velenju, ki je 305. igralka sveta, je bila premočna. 1. niz je dobila brez oddane igre, Nina pa je v drugem delu povedla z brejkom 2-0. Čehinja jo je takoj ujela z ribrejkom, prav tako je ekspresno izničila še eno vodstvo Potočnikove pri 3-2. Zadnje štiri igre so pripadle Pantučkovi, s tem pa po 69 minutah tudi naslov.

Nina Potočnik je danes igrala tudi finale dvojic, kjer sta z Madžarko Stolmar izgubili proti hrvaški navezi Lukas/Primorac. Dva finala na Bolu sta super rezultat, Nina pa bo imela priložnost za prvi članski naslov že naslednji teden, ko je na Bolu naslednji turnir serije ITF.