15 letnica zaustavila Dalilo Jakupovič v četrtfinalu!

10.03.2018
Ta teden je malo slovenskih teniških igralk in igralcev igralo v glavnem delu turnirjev serije ITF!

Na najmočnejšem na Kitajskem je igrala 26 letna Dalila Jakupovič (171. na WTA), ki še ne najde forme iz lanske sezone, ko je beležila najvišjo uvrstitev (129.) na WTA lestvici. Do sedaj je osvojila 3 z nagradnim skladom 25.000$ in enega 10.000$. Tokrat je igrala v Žuhaju (60.000$) na trdi podlagi. V 1. krogu je izločila nekoč top100 igralko (59. na WTA), 27 letno Romunko Aleksandro Cadantu. Slednja je predala po zaostanku z 0:3 v 3. nizu. V 2. krogu je z dobro igro v 2 nizih odpravila 22 letno Italijanko Jasmine Paolini (151. na WTA), ki je lani osvojila celo 100.000$ vreden ITF turnir v Marseillu. V četrtfinalu se je pomerila z eno najbolj nadarjenih mladih teniških igralk na svetu. 15 letna Ukrajinka Marta Kostjuk (185. na WTA) je pokazala svoje znanje in je slavila v 2 nizih. Letos je že osvojila 60.000$ vreden turnir v Burnieju tudi tu bo jutri igrala v finalu za novo lovoriko!

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 3-6 7-6(5) 3-0 Retired Alexandra CADANTU (ROU)

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 6-4 7-5 Jasmine PAOLINI (ITA)

Marta KOSTYUK (UKR) 6-3 7-5 Dalila JAKUPOVIC (SLO)

Na 15.000$ vrednem ITF turnirji v turški Antaliji je igrala 17 letna Nika Radišič, ki še ni uvrščena na WTA lestvico. Nastop v glavnem delu si je priborila skozi kvalifikacije, kjer je bila v 1. krogu prosta, v 2. in 3. krogu je oddala skupno le 1 igro. Tudi v 1. krogu glavnega dela je brez težav odpravila 19 letno Ukrajinko Vlado Filinskajo (brez uvrstitve na WTA). V 2. krogu ji je žreb namenil 1. nosilko, 23 letno domačinko Basak Eraydin (172. na WTA), ki je bila prevelik zalogaj!

1. krog (kval.):

Nika RADISIC (SLO) BYE

2. krog (kval.):

Nika RADISIC (SLO) 6-1 6-0 Andra Maria NITESCU (ROU)

3. krog (kval.):

Nika RADISIC (SLO) 6-0 6-0 Hitomi YOKOKAWA (JPN)

Nika RADISIC (SLO) 6-2 6-2 Vlada FILINSKAYA (UKR)

Basak ERAYDIN (TUR) [1] 6-2 6-2 Nika RADISIC (SLO)

Zaradi bližine in s tem povezanih manjših stroškov, se veliko Slovencev preizkuša na ITF turnirjih v sosednji Hrvaški, a leta ko so naši od tam prinašali lovorike so očitno minila. V kvalifikacijah 15.000$ vrednega ITF turnirja v Rovinju so igrali Luka Miklavčič, Grega Boh, Anže Arh, Tom Asič Kovač, Aljaž Fugina, Nik Razboršek, Mark Mesarič in Tom Kočevar Dešman. Za glavni del so bile potrebne 4 zmage, uspelo je le izkušenima Niku in Tmu, Anže je prišel do zadnjega kroga. Nažalost sta nato oba izpadla že v uvodnem krogu! 24 letni Nik Razboršek (822. na ATP) je izpadel proti leto starejšemu Pavelu Nejedlyju  (726. na ATP), ki je bil tudi kvalifikant. Oba imata podobno kariero, osvojila sta 2 ITF turnirja. Čeh je bil boljši v 2 nizih. 27 letni Tom Kočevar Dešman (854. na ATP) je igral proti 8. nosilcu, 25 letnemu Romunu Dragosu Dimi (457. na ATP) in izgubil v 2 nizih. Romun ima v "žepu" 6 ITF lovorik, Slovenec 3! Razboršek bo igral še v polfinalu med pari.

Pavel NEJEDLY (CZE) 7-5 6-2 Nik RAZBORSEK (SLO)

Dragos DIMA (ROU) [8] 7-6(3) 6-3 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO)