15-letnik dodobra namučil Kavčiča v 1. krogu Winnipega

14.07.2016
WINNIPEG, KANADA - Blaž Kavčič se po težavah s poškodbami bojuje za nove točke na ATP lestvici. V uvodnem krogu Challengerja v Kanadi je odnesel celo kožo proti talentiranemu petnajstletnemu domačinu.

15-letni Felix Auger Aliassime se lahko le svoji neizkušenosti zahvali, da ni dobil dvoboja 1. kroga z Blažem Kavičem. Mladec iz Kanade je Ljubljančana namučil do skrajnih moči, saj je Kavčič zmagal po več kot dveh urah s 4-6, 6-2 in 7-6(8).

29-letni Blaž Kavčič je padel že na 452. mesto ATP lestvice, vse zaradi poškodb, z zaščitenim rankingom pa si bo poskušal vrniti nazaj točke, da mu ne bo potrebno še en koraka nazaj na Futurese. Povratki so težki, potreboval pa bo tudi nekaj sreče z žrebom. Le to je imel na 75,000 USD vrednem Challengerju v Kanadi, kjer je za začetek dobil povabljenca, komaj 15-letnega Aliassima, vendar je komaj ušel porazu.

Blaž je začel z brejkom brez izgubljene točke, pri 2-1 pa je dež prekinil dvoboj. Mladi Kanadčan (525. ba ATP) se je sprostil in po povratku zaigral bolje in celo odnesel 1. niz. V drugem delu je prevladoval slovenski teniški as, z dvema brejkoma je popeljal tekmo v odločilni niz, v katerem se je odvila prava bitka. Odločitev je padla v podaljšani igri, v 3. nizu pa je Kavčič ubranil tudi dve zaključni žogici domačina.

Naj dodamo, da je Kanadčan 5. mladinec sveta, letos je bil najvišje na 2. mestu.

V osmini finala bo tekmec Kavčiča Benjamin Mitchell. 23-letni Avstralec je 238., na ATP lestvici in je v 1. krogu presenetil 4. nosilca.