16-letni Sven Lah zmagovalec mladinskega turnirja v Mariboru

31.08.2015
Sven Lah in Andreea Prisacariu iz Romunije sta zmagovalca 14. mednarodnega mladinskega teniškega turnirja Maribor Open.

Udeležba je bila letos na teniških terenih ŽTK Maribor še bolj številčna kot prejšnja leta, saj je na turnirju sodelovalo skoraj 200 igralk in igralcev iz 29 držav.

Po pričakovanju so domači igralci na turnirju odigrali vidno vlogo. Še ne 17-letni Ptujčan Sven Lah, ki je bil 1. nosilec turnirja, je potrdil vlogo favorita. V velikem slogu, s samo enim izgubljenim nizom, je osvojil turnir - drugega zapored, prejšnji teden je bil nepremagljiv tudi v Kranju.

Tudi dekleta so bila uspešna. Nika Kozar, igralka TK Triglav Kranj, ki je bila 1. nosilka turnirja, se je uvrstila v polfinale, kjer je po veliki borbi izgubila proti kasnejši zmagovalki, Romunki Andreei Prisacariu. Domačinka Saša Klaneček se je uvrstila v četrfinale in potrdila velik potencial.

Finale dvojic je bil skoraj povsem slovenski. Kristina Novak in Marija Ćurnić iz Hrvaške sta premagali mariborsko-kranjsko navezo Zala Dovnik in Nika Kolar.