3. nosilec Kudrjavčev ustavil Kavčiča v osmini finala Fergane

15.06.2016
FERGANA, UZBEKISTAN - Rus Aleksander Kudrjavčev je bil prevelik zalogaj zaenkrat za Blaža Kavčiča.

Blaž Kavčič je drugi nastop po osemmesečni odsotnosti zaradi poškodbe končal v 2. krogu. Na 50,000 USD vrednem ATP Challengerju ga je v osmini finala ustavil 3. nosilec Aleksandr Kudrjavčev, eden od favoritov za naslov.

29-letni Ljubljančan lovi točke po vrnitivi na terene, na turnirjih pa nastopa z zaščitenim rankingom. Jasno je, da Blažu manjka tekmovalnega ritma, a z vsako tekmo bo bolje.

30-letni Rus, 157. igralec sveta, je danes slavil s 6-3, 6-4 po 68 minutah igre in prekinil niz treh zaporednih porazov s slovenskim tenisačem. Kavčič (324. na ATP) je z Rusom izgubil le leta 2007, nato pa mu vzel mero v letu 2013 in dvakrat v 2014, nazadnje prav v Fergani, na istem mestu v finalu.

Kudrjavčev je v polnem tekmovalnem ritmu, to pa je bil danes tudi razlog za zmago. Na trdi uzbekistanski podlagi je Rus zadel tudi 10 asov in bolje izkoriščal začetni udarec, ki je še najbolj šibka točka Blaža. V uvodnem nizu je bil Kudrjavčevu dovolj en brejk, v drugem pa je moral vpisati dva, razmerje točk ob koncu je bilo 58:47.

Nastop v 2. krogu je Kavčiču prinesel 8 točk in 860 USD.