Abu Dhabi: Novakova lekcija Rogerju!

30.12.2011
Ja, Roger Federer je imel fantastičen konec sezone, 17. zaporednih zmag in 3 osvojeni turnirji, vendar se je Novak Djoković potrudil, da mu zagreni začetek nove.

V še enem 'bonus' dvoboju leta 2011, ki je roko na srce bolj revijalne narave, je 1. igralec sveta Novak Djoković počistil z igrišča 3. igralca Rogerja Federerja. To se je zgodilo na ekshibicijskem turnirju v Abu Dhabiju, kjer nastopa šest tenisačev in je tradicionalno na sporedu kot prvi v novi teniški sezoni.

V zadnjem obračunu pred prazniki, polfinalu turnirja Mubadala, je Srb v le 50-ih minutah slavil zmago nad Federerjem s 6-2, 6-1.

To je bila 11. zmaga Djokovića nad Federerjem, a slednji še vedno vodi s 14-10, saj tekmovanje v Abu Dhabiju ne spada pod okrilje organizacije ATP. Nole s e bo v velikem finalu pomeril z zmagovalcem španskega polfinala med Rafaelom Nadalom in Davidom Ferrerjem.

''Nor dogodek, res sem vesel da igram tu. Jaz sem igral že včeraj in sem se lahko prilagodil na podlago ter se bolje pripravil na najin  obračun. Igral sem sijajno...in to mi veliko pomeni. Smo na začetku priprav in ljudje morajo razumeti, da to ni najbolje kar znamo'', je džentelmensko povedal Nole po tekmi, Federer pa je z nasmeškom na obrazu dodal: ''Žal mi je, da sem vas malo razočaral. Jutri imam še en dvoboj in potrudil se bom, da bom boljši''.

V 1. nizu je Djoković prišel do ključne prednosti v 6. igri, do konca niza pa še enkrat odvzel servis tekmecu. No, Srb je v nadaljevanu še povečal tempo ter povedel celo 5-0. Baselčanu je uspelo omiliti poraz in se rešiti 'kravate', tekmo pa je končal s tremi igrami na svojem računu.

Roger Federer je grdo izgubil z Novakom Djokovićem

Ferrer zlahka boljši od Nadala

Novak Djoković bo v finalu za nagrado četrt milijona USD (zmagovalec pobere vse) igral s Špancem Davidom Ferrerjem, ki je v drugem polfinalu pospravil z rojakom in 2. igralcem sveta Rafaelom Nadalom. Rezultat 6-3, 6-2. Rafa, ki je osvojil turnir v Abu Dhabiju lani in predlani, v celotnem dvoboju ni imel veliko priložnosti, da bi izšel kot zmagovalec.

Lani je v finalu Abu Dhabija Nadal premagal Federerja s 7-6, 7-6.