Aleš Maček deklasiral konkurenco tudi na OP Velenja za rekreativce!

27.08.2012
VELENJE - Na drugem turnirju slovenskega teniškega rekreativnega Toura v Velenju je nastopilo več kot 80 igralcev, v moški konkurenci pa je še enkrat več svojo premoč dokazal Aleš Maček iz Radomelj, med dekleti pa se je naslova veselila Lea Sunarič iz Žalca.

V finalnem dvoboju odprtega prvenstva Velenja za prave rekreativce je Aleš Maček iz Radomelj s 7/6(3) in 6/2 premagal Andreja Šalamuna (Lenart) in je tako tudi po tretjem tekmovanju v letošnji sezoni slovenskega rekreativnega toura še neporažen. Maček premočno vodi tudi na lestvici pravih rekreativcev, na drugem in tretjem mestu pa sta Damjan Kropivšek in Tone Komar, ki v Velenju nista igrala. V dvoboju za tretje mesto je Jože Gorenc (Kranj) z 1/6, 6/3, 11/9 premagal Sebastijana Sajovica (Visoko), ki je bil v polfinalu le korak od zmage nad Mačkom. Tolažilni turnir pravih rekreativcev je dobil Tomi Rožič (Petrovče), pred Muharemom Halilovičem (Velenje) in Simom Radulovičem (Novo mesto).

Zmagovalka odprtega prvenstva Velenja je postala prva nosilka Lea Sunarič iz Žalca, ki je tudi na tretjem tekmovanju slovenskega rekreativnega tenis toura osvojila prvo mesto. V finalu je zanesljivo in hitro s 6/1 in 6/0 premagala drugopostavljeno Karmen Kristan iz Vač pri Litiji. Tretje mesto sta si razdelili Olga vrhovec (Vače) in Damjana Damiš (Laško).

Turnir bivših tekmovalcev je dobil Miran Stefanovič (Ravne), ki je v finalu s 6/4, 6/4 premagal Tomaža Camloha (Velenje), tretje mesto pa sta si razdelila Ivo Beliš (Slovenj Gradec) in Robert Lazič (Pragersko).

Na sliki iz leve proti desni - direktor turnirja Matjaž Končan, drugouvrščeni Andrej Šalamun, zmagovalec Aleš Maček, tretjeuvrščeni Jože Gorenc in četrti Sebastijan Sajovic

Tretji turnir iz serije slovenskega rekreativnega toura bo v Ljubljani in sicer od 15. do 17.8.2012!

Več o dogajanju na slovenski teniški rekreativni sceni si lahko preberete na specializirani novoustanovljeni strani www.tenis-rekreacija.si .

pripravil: Matjaž Pogačar