Alison Riske s sanjsko predstavo ponižala Petro Kvitovo, presenetljivo izpadla tudi Caroline Wozniacki!

01.09.2013
Američanki Alison Riske je v tretjem krogu uspela izvrstna predstava, saj je 7. nosilki Čehinji Petri Kvitovi dopustila vsega tri igre za zmago s 6-3 in 6-0.

Igralki sta se pred tem pomerili samo enkrat, med seboj sta se udarili na zadnjem pripravljalnem turnirju v New Havenu prejšni teden. Iz dvoboja je takrat zmago odnesla Čehinja, ki je tudi danes šla v dvoboj kot favoritinja.

A domača povabljenka je kmalu pokazala, da danes Kvitova nikakor ne bo imela lahkega dela. Američanka je v peti in deveti igri prvega niza odvzela začetni udarec Čehinji, za zmago v prvem nizu s 6-3. Še na bolj spektakularen način pa je Riskejeva osvojila drugi niz, ko je s tremi brejki poskrbela za zmago s 6-0. Američanka v celotnem dvoboju ni niti enkrat oddala svojega začetnega udarca.

"Sem izjemno samozavestna. Počutim se kot, da spadam sem. Tekma je bila polna emocij, a sem vesela, da sem uspela ohraniti mirno kri in nisem storila nič norega. Bila sem zelo sproščena" je po zmagi dejala Alison Riske.

Izjemno presenečenje je pripravila tudi Italijanka Camila Giorgi, ki je presenetila Danko Caroline Wozniacki. Italijanka, ki je v glavni žreb prišla šele preko kvalifikacij je bila boljša v treh nizih s 4-6, 6-4 in 6-3.

Camila Giorgi

Nekaj težav je v imela tudi druga nosilka Belorusinja Viktorija Azarenka, ki se je pomerila z zelo neugodno Francozinjo Alize Cornet. Cornetova je uspela prvi niz po podaljšani igri dobiti, a se je Azarenka v nadaljevanju vendarle uspela zbrati, tako da je na koncu dvoboj obrnila v svojo korist. Iz podobnega položaja kot Belorusinja se je izvila tudi Srbska lepotica Ana Ivanovič, ki je izgubila prvi niz proti domačinka Cristini McHale, nato pa je Ivanovičeva v naslednjih dveh nizih dvignila nivo svoje igre za končno slavje s 4-6, 7-5 in 6-4.