Aljaž Bedene čez 1. krog kvalifikacij v Monte Carlu!

13.04.2019
Najboljši slovenski tenisač se bori za nastop v glavnem delu ATP1000 turnirja v Monacu!

MONAKO, MONTE CARLO - 29-letni Aljaž Bedene (68. na ATP) mora kljub relativno visoki uvrstitvi na lestvici ATP skozi kvalifikacije za nastop v glavnem delu prvega ATP 1000 turnirjav sezoni na peščeni podlagi. Od top 5 igralcev sveta manjka le Švicar Roger Federer. Tu ima Slovenec status 5. nosilca, za preboj sta potrebni dve zmagi. Žreb mu je v 1. krogu namenil domačega povabljenca 28-letnega Huga Nysa (436. na ATP). Slednji nima omembe vrednih rezultatov v dosedanji karieri med posamezniki. Aljaž je sicer prepustil nekaj iger Monačanu, a na koncu se je po dveh nizih z nekaj težavami prebil v finale kvalifikacij z rezultatom 6-2, 6-4.

Aljaž si je v 1. nizu "privoščil" izgubo enega servisa, a so bili trije brejki dovolj za vodstvo v nizih. V 2. nizu je nekako ohranjal svoj servis in pri vodstvu s 5-2 serviral za zmago. Očitno ima v zadnjem času probleme z zaključevanjem dovobojev tako kot prejšnji teden v Maroku in tudi tokrat je izpustil servis. Nato je imel 2 meč žogici na nasprotnikov servis pri vodstvu s 5-3, a se je žilavi Hugo rešil in zmanjšal na 4-5. V 10. igri je bilo 30:30 nato je Bedene končal dvoboj po uri in 21 minutah v svojo korist. Vsekakor bo moral dvigniti nivo igre v naslednjem dvoboju.

Aljaž Bedene si je priigral najmanj 18 ATP točk in 7,255€ denarne nagrade!