Aljaž Bedene deklasiral Olasa v 1. krogu CH-ja v Casablanci!

28.02.2012
CASABLANCA, MAROKO - Tretji slovenski teniški lopar Aljaž Bedene je fenomenalno začel z nastopi na Challenger turnirju v Maroku.

22-letni Ljubljančan Aljaž Bedene se je iz Meknesa prestavil na Challenger turnir v Casablanco, kjer je v uvodnem krogu deklasiral Španca Guillerma Olasa s 6-2, 6-1.

30,000 evrov vreden peščeni turnir je tretji od petih na t.i. maroški turneji 'Marocco Tennis Tour'. Bedene, trenutno 163. na ATP lestvici, je leto starejšemu Špancu (229.) odčital lekcijo teniške igre v 1 uri in 1 minuti. Njegova zmaga in vstop v 2. krog nista bila ogrožena niti v enem trenutku tekme, saj je na koncu Aljaž dobil 62 točk, Gillermo pa le 36. Nekaj priložnosti za brejk si je Španec le pripravil (1/7), a vse to je bila kaplja v morje. Benko je kar petkrat strl servisno igro Olasa (5/7), prišel do treh asov, napravil pa osem dvojnih napak, ki pa niso bile jeziček na tehtnici.

Za preboj v četrtfinale, kjer se je ustavil prejšnji teden v Meknesu, bo vihtel lopar s še enim Špancem, Adrianom Menendezom-Maceirasom (207.), s katerim je lani na Challengerju v Caltanissetti izgubil četrtfinale po tajbrejku 3. niza.. To bo priložnost za Aljaža, da tekmecu vrne za poraz in pride med osem najboljših v Casablanci.