Aljaž Bedene in Grega Žemlja v četrtfinalu An Ninga!

19.07.2012
Aljaž Bedene in Grega Žemlja sta se brez izgubljenega niza uvrstila v četrtfinale teniškega challengerja na Kitajskem!

AN NING, KITAJSKA - Slovenska teniška matadorja Aljaž Bedene in Grega Žemlja še naprej upravičujeta status prvih dveh nosilcev na 50.000$ vrednem ITF turnirju v An Ningu. Turnir bi se moral igrati na zunanjih peščenih igriščih, a so morali organizatorji zaradi slabega vremena vse skupaj prestaviti v dvorano, kjer se igra na hitri trdi podlagi,

Aljaž Bedene je v 2. krogu premagal 23-letnega Japonca Junna Mitsuhašija (636.) s 6:2, 6:3 v nizih. Dvoboj je trajal 1 uro in 8 minut. Aljaž je bil ponovno izjemen na svoj servis, saj je v 2 nizih dosegel kar 14 asov ob 5 dvojnih napakah (Japonec 4/3). V 1. nizu je 2 x odvzel servis nasprotniku in enkrat v 2. nizu, Junn pa je ostal brez priložnosti za brejk!

Grega Žemlja je imel v 2. krogu nekaj več dela. Za zmago nad 20-letnim Tajvancem Ljang Či Huangom (465.) v 2 nizih s 6:3, 7:6(9). Vse skupaj je trajalo dobro uro in pol. Grega je v 1. nizu osvojil vse točke na svoj 1. servis in dosegel 6 asov (Ljang 1). Izkoristil je 1 od 3 brejk priložnosti, nasprotnik ni imel nobene. 2. niz je bil veliko bolj izenačen. Oba igralca sta enkrat izgubila svoj servis in zmagovalca je odločala podaljšana igra. Tudi tu je bilo zelo napeto, na koncu se je zmage veselil Slovenec!

Z uvrstitvijo v četrtfinale sta osvojila najmanj 15 ATP točk in zaslužila 1460$ (vsak)!

foto : images.google