Aljaž Bedene klonil v kvalifikacijah ATP1000 turnirja v Parizu!

28.10.2018
Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je poslovil po uvodnem krogu kvalifikacij mastersa v Parizu!

PARIZ, FRANCIJA - 29 letni Aljaž Bedene (69. na ATP) se je preizkusil v kvalifikacijah zadnjega ATP1000 turnirja letos, a je izpadel že v 1. krogu. Boljši je bil vrstnik iz Nemčije Peter Gojowczyk (60. na ATP. Slednji je zmagal s 6:4,4:6,6:2 v nizih in povedel z 2:1 v medsebojnih dvobojih!

1. in 2. niz sta si izmenjala z identičnim rezultatom. V odločilnem 3. nizu je Nemec prevzel vajeti v svoje roke. Aljažu je dopustil le 1 brejk priložnost, ki je ostala neizkoriščena, sam jih je imel kar 8 in dve je realiziral. Dvoboj je trajal uro in 43 minut! Za nastop v glavnem delu sta potrebni 2 zmagi... .

Alaž Bedene je za nastop prejel 2.035€, a ostal brez ATP točk!