Aljaž Bedene "pospravil" Bernarda Tomiča!

22.04.2019
Najboljši slovenski tenisač je z zmago začel turnir v Budimpešti!

BUDIMPEŠTA, MADŽARSKA - 29-letni Aljaž Bedene (74. na ATP) je dobil prvi dvoboj na ATP 250 turnirju v glavnem mestu Madžarske, ki se igra na rdečem pesku. Njegov nasprotnik je bil 26-letni Avstralec Bernard Tomič (77. na ATP), ki je nekoč veljal za velik talent svetovnega tenisa, a tega ni uresničil in se sedaj bori za obstanek med TOP100, pred tremi leti je bil 17.! Takrat je pemagal Slovenca v njunem edinem medsebojnem dvoboju (trava). Tokrat je bil uspešnejši Aljaž, ki je slavil s 7-6(5), 6-4 v nizih.

1. niz je bil zelo izenačen, oba sta po 2x izgubila servis, v podaljšani igri je bilo tudi izenačeno nato je odločilne točke dobil Bedene. V 2. nizu je Aljaž serviral fenomenalno in ni dopustil Avstralcu nobene brejk priložnosti, sam je izkoristil 1 od 2 in to je bilo dovolj za zmago po uri in 39 minutah borbe!

V 2. krogu ga čaka 196 cm visoki 23-letni Italijan Matteo Berretini (55. na ATP), ki nekako neopazno napreduje iz leta v leto. Edini medseboji dvoboj sta odigrala lani na istem prizorišču, Aljaž je napredoval po 3 nizih.

Aljaž Bedene je osvojil najmanj 20 ATP točk in prejel 8,815€ denarne nagrade!

Matteo Berrettini je ugnal Mihaila Kukuškina!