Aljaž Bedene se je vrhunsko rešil iz "prepada" v Pekingu!

31.07.2012
Aljaž Bedene in Grega Žemlja sta tokrat prva nosilca med posamezniki na challengerju v Pekingu!

PEKING, KITAJSKA - Na 75.000$ vrednem challengerju v Pekingu, ki se igra na trdi podlagi, imajo organizatorji velike težave z vremenom. Že včeraj je bil odigran le 1 dvoboj, tudi danes pa jim ni uspelo pod streho spraviti celotnega 1. kroga.

Še najslabše se godi Gregi Žemlji, ki se je včeraj in danes pripravljal za nastop, a od vsega ni bilo nič. Ponovno bo poskušal jutri, če bo vreme to dopustilo.

Žemlja lahko zaenkrat le nemočno gleda

Več sreče je imel njegov rojak 23 letni Aljaž Bedene(83.) novi član top 100 na svetu. Aljaž je igral 1. dvoboj(edini)na igrišču št. 3. Njegov nasprotnik je bil neugodni Švicar, 29 letni Stephane Bohli(297.), pred 2 letoma 113. igralec sveta.. Slovenec je bil že tik pred porazom, a ko je izvlekel podaljšano igro 2. niza, je v odločilnem 3. nizu pometel z nasprotnikom. Na koncu je bilo 4:6,7:6(5),6:1 v nizih!

Dvoboj je trajal minuto manj kot 3 ure.

Takole je Aljaž prosalvil zmago v Wuhanu in uvrstitev v top 100!

V 1. nizu je odločal predvsem izkoristek točk na 2. servis, kjer je bil Aljaž slabši od Bohlija. Švicar je izkoristil obe priložnosti za brejk, Aljaž 1 od 2!

V 2. nizu sta oba enkrat izgubila svoj servis. Bedene je imel 3 priložnosti, Bohli pa 1. V podaljšani igri je bil na koncu bolj zbran Slovenec, ki je izenačil na 1:1 v nizih.

V 3. nizu se je Aljaž sprostil, Švicar pa je močno popustil, potem ko je zapravil priložnost za zmago v 2 nizih. Aljaž je bil izvrsten pri 1. servisu, dosegel je 5 asov in 2 x odvzel servis nasprotniku. Bohli je imel 2, ki pa sta ostali neizkoriščeni.

Aljaž si je priigral najmanj 8 ATP točk in zaslužil 1.290$!

foto : images.google, Gorazd Gavrilov