Aljaž Bedene v 2. krogu ATP 500 turnirja v Hamburgu!

24.07.2018
Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene nadaljuje z nastopi v Hamburgu!

HAMBURG, NEMČIJA - 29-letni Aljaž Bedene (80. na ATP) se je po zapravljeni priložnosti za odmeven izid na ATP 250 turnirju v Umagu udeležil še kakovostnejšega ATP500 turnirja v Hamburgu. V 1. krogu se je pomeril s 26-letnim Švicarjem Henrijem Laaksonenom (135. na ATP), ki je v zadnjem času v dobri formi na peščenih igriščih. Po izenačeni borbi je na koncu slavil Slovenec s 6-3, 1-6, 6-4 v nizih!

V 1. nizu je bila odločilna 8. igra, ko je Aljaž prišel do brejka in prednost zadržal do konca. To je podžgalo Henrija. V uvodu 2. niza sta do rezultata 2-1 za Švicarja držala svoj servis nato je slednji dobil vse igre in izenačil v nizih. Po nekaj težavah v 1. igri 3. niza se je Bedene izvlekel in povedel s 4-1 toda podobno kot v Umagu je tudi tu zapravil lepo prednost in Laaksonen je izenačil na 4-4. Slovenec je nato gladko dobil servis in v odločilni 10. igri izkoristil šele 5. "match" žogico ter se po skoraj 2 urah igre veselil zmage. V medsebojnih dvobojih je povedel z 2:0.

V 2. krogu bo igral proti 3. nosilcu, 27-letnemu Špancu Pablu Carrenu Busti (13. na ATP). Aljaž vodi v medsebojnih dvobojih z 2:1, a zadnjega je dobil Španec, ki je v 1. krogu premagal neugodnega domačina Floriana Mayerja šele v podaljšani igri 3. niza. V uvodu je že izpadel zmagovalec Umaga Italijan Marco Cecchinato, boljši je bil Francoz Gael Monfils!

Aljaž Bedene si je zagotovil najmanj 45 ATP točk in 22.750€ denarne nagrade!