Jaroslav Pospišil izločil Aljaža Bedeneta v Ostravi!

30.04.2013
Podobno kot pred nekaj časa Blaž Kavčič na challengerju v BIH, je tudi Aljaž Bedene klonil že v 1. krogu challengerja v Ostravi!

OSTRAVA, ČEŠKA - Trenutno drugi Slovenec na ATP lestvici Aljaž Bedene (85.), se je namesto kvalifikacij za ATP turnirja v Münchnu ali Oierasu, odločil za nastop na challengerju v Ostravi z nagradnim skladom 85.000 evrov+H, kjer je imel status 2. nosilca. Domačini so ga postavili na igrišče št. 4, nasproti pa mu je stal Čeh Jaroslav Pospišil (331.), ki je v preteklosti večkrat igral skupaj v dvojicah z Blažem Kavčičem. Skoraj 250 mest nižje uvrščeni 32-letni Čeh, ki v dosedanji karieri še ni pokukal  med TOP100 (najvišje 103.)  je pripravil lepo presenečenje in s 6:4, 6:1 izločil Aljaža Bedeneta!

Jaroslav Pospišil je v kvalifikacijah premagal 3 nasprotnike in se tako dobro prilagodil na domačo peščeno podlago kar je s pridom izkoristil v 1. nizu, ko je pri vodstvu s 5:4 odvzel servis Slovencu in povedel z 1:0!

Čeh je z dobro igro nadaljeval tudi na začetku 2.niza in z enim brejkom povedel že  s 3:0. Aljaž nikakor ni našel pravega ritma in je do konca dvoboja dobil le še eno igro in se nepričakovano poslovil od nadaljnega tekmovanja. V zadnji igri je Aljaž sicer nudil nekaj več odpora, imel 3 priložnosti za brejk, a jih ni izkoristil... .

Jaroslav Pospišil je v 1. krogu Ostrave izločil Bedeneta. Foto: protenis.cz

Zanimivo, da so Aljaža  kot 2. nosilca postavili na obrobno igrišče, kar ni preveč v navadi, še posebej, če se meri  z domačim tekmecem toda...zmagati je potrebno kjerkoli igraš. 32-letni kvalifikant je bil  danes pač boljši tekmec,  na koncu je po  1 uri in 25 minutah osvojil 12 točk več, pri brejkih je bil 100% (3/3), Aljaž pa 0% (0/6).