Aljaž preko Nizozemca v polfinale maroškega Challengerja!

01.03.2012
CASABLANCA, MAROKO - Aljaž Bedene se je uvrstil v polfinale Challenger turnirja, ki se igra za 30,000 evrov v maroški Casablanci.

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (163.) še naprej kaže fenomenalne predstave na maroških Challengerjih. Po uvrstitvi v četrtfinale Meknesa prejšnji teden, ko ga je porazil kasnejši zmagovalec Jevgenij Donskoj, se je 22-letni Ljubljančan v Casablanci že uvrstil med štiri najboljše. Bravo Aljaž!

V četrtfinalu peščenega turnirja, tretjega od petih po vrsti na maroški turneji, je deklasiral Nizozemca Matweja Middelkoopa s 6-3, 6-3.

28-letni tenisač iz dežele tulipanov je v glavni del prišel kot kvalifikant, v 2. krogu pa je zlahka ugnal tudi 1. nosilca Adriana Ungurja. No, proti tretjemu slovenskemu tenisaču, ki bo naseldnji teden postavil karierno uvrstitev na ATP lestvici, ni šlo. Aljaž je bil za razred boljši tekmec. Dvoboj je končal v le 75 minutah, v katerih je trikrat odvzel servis nasprotniku, še štirikrat pa si je pripravil priložnost za brejk. Middelkoop, sicer 303. na računalniški lestvici, je imel le eno priložnost, da odvzame servisno igro Aljažu, pa še to v 1. nizu. Par minut starejši od dvojčkov Bedene je bil v prvem delu dvoboja 100% na točkah po 1. servisu (10/10), tudi v drugem pa je dobil 14 točk od 17 možnih. Boljši je bil prav v vseh elementih teniške igre in zasluženo odhaja v polfinale, kjer bo lovil finale in drugi karierni naslov na Challengerjih, po lanskoletni Barletti.

Tekmec Aljaža v polfinalu Casablance bo Rus Andrej Kuznjecov, ki je danes po treh nizih izločil 4. nosilca Daniela Munoza-De La Navo iz Španije. Rus šteje 21 let in prihaja iz mesta Tula. na teniški lestvici ATP je na 193. mestu, letos pa ima v žepu dva naslova s turnirjev serije Futures. Z Aljažem sta že igrala leta 2009 na Futuresu v Egiptu, kjer je Rus gladko zmagal (6-0, 6-2), a prepričani smo, da bo jutri v Maroku povsem druga pesem.