Aljaževa vrnitev brez učinka!

23.02.2012
MEKNES, MAROKO - Na teniškem turnirju serije Challenger v Maroku, je Rus Jevgenij Donskoj izločil Aljaža Bedeneta v četrtfinalu.

Ruski teniški igralec Jevgenij Donskoj je 22-letnemu Aljažu Bedenetu (169. na ATP) preprečil uvrstitev v polfinale 30,000 evrov vrednega turnirja serije Challenger v Maroku.

141. tenisač sveta in 3. nosilec peščenega turnirja, ki spada v serijo maroških turnirjev, je bil boljši s 6-4, 6-7 in 6-0.

Brez dvoma je bil leto mlajši Moskovčan tokrat boljši nasprotnik in je zasluženo odšel v polfinale, čeprav se je Bedene trudil po najboljši močeh. V 1. nizu je bila odločilna 9. igra, kjer je Rus prišel do odločilnega brejka, v drugem pa je prešel v prednost že v 3. igri. Vse je kazalo, da bo vse končano že po dveh zaporednih nizih, toda Aljaž se je v maratonski 8. igri upiral in upiral, za nagrado pa prišel do prvih priložnosti za odvzem začetnega udarca v tem delu igre. Uspelo mu je izenačiti in pripeljati tekmo v tajbrejk, kjer se je znašel v zaostanku 2-4. Od tu naprej je nanizal pet točk zapored in izsilil 3. niz. Pričakovati je bilo, da se bo tehtnica obrnila na stran Ljubljančana, ki je v 2. krogu že preobrnil izid proti tekmecu, vendar je namesto tega doživel hladen tuš. Povsem neprepoznavnega Bedeneta (govorimo o 3. nizu) je Donskoj zlahka ''uničil' in mu za slovo podaril t.i. kravato. Dvoboj je trajal 2 uri in 25 minut.

Turnir v Meknesu je drugi po vrsti od petih, ki se igrajo po Maroku, Aljaž pa je za uvrstitev v četrtfinale dobil 875 € in novih 15 točk, ki jih bo prištel ostalim na ATP lestvici.