Ameriški "palček" premagal hrvaškega velikana!

16.02.2011
MEMPHIS, ZDA – Ne dogaja se pogosto, a včasih David premaga Goljata in tako se je zgodilo tokrat na ATP turnirju v Memphisu.

Le 173 cm visoki Američan Michael Russell (107.), je v 1. krogu ugnal hrvaškega velikana, 208 cm visokega Iva Karloviča (115.) s 6:1, 7:6(1) v nizih.

To je bil njun 2. medsebojni dvoboj in prva zmaga 32. letnega Američana, ki je kar 35 cm manjši od hrvaškega velikana iz Šalate!

Čeprav je visoki Hrvat, znan po izredno neugodnih servisih ki prihajajo iz 2. nadstropja kot pravijo nekateri igralci, je imel nizki Russell lahko delo v 1. nizu. Karlovič je osvojil samo 12 točk, od tega le eno na servis nasprotnika. Michael si je priigral 8 priložnosti za odvzem servisa nasprotniku in 3 izkoristil.

V 2. nizu sta bila igralca veliko bolj izenačena, a je bil Michael vseeno boljši pri serviranju, saj je na svoj 1. servis v celotnem dvoboju izgubil 2 točki (31/29). Niz se je brez priložnosti za odvzem servisa na obeh straneh odločil v podaljšani igri, kjer je ponovno dominiral Američan, ki je Hrvatu dopustil le 1 točko in se veselil končne zmage.