Anderson v finalu Delray Beacha premagal senzacijo Matoševića!

05.03.2012
DELRAY BEACH, ZDA - Južnoafričan Kevin Anderson je zmagovalec ATP turnirja serije 250, ki se je prejšnji teden igral na trdi podlagi v Delray Beachu.

Kevin Anderson je bil v finalu 442,500 USD vrednega dogodka na Floridi boljši od Marinka Matoševića s 6-4, 7-6.

To je bil prvi dvoboj teh dveh tenisačev na ATP Touru. Enkrat sta se pomerila sicer v 1. krogu Challenger turnirja v Baton Rougeu, kjer se je pri 2-6, 7-5, 6-6 Matošević odločil predati zaradi poškodbe.

Tokrat predaje ni bilo in Južnoafričan je prišel do 2. karierne zmage po lankoletnem Johannesburgu. Po prvem nizu, kjer je bilo od desetih iger kar pet brejkov, je drugi del tekme ponudil veilko bolj čvrsto igro obeh na svojem začetnem udarcu. Anderson je z enim brejkom več vzel 1. niz s 6-4, nato pa zapravil kar osem priložnosti za odvzem servisne igre preden je rešil vprašanje o zmagovalcu po tajbrejku.

''Oba sva bila na začetku zelo nervozna, sam pa sem moral najti ritem. Po zmagi se počutim fantastično. Občutki so sijajni. To je moja prva zmaga na ameriških tleh, ZDA pa so moj drugi dom'', je dejal Anderson po slavju.

Zmagovalec Delray Beacha Kevin Anderson ima sedaj v finalih razmerje 2-1 medtem, ko je na drugi strani Avstralec pripravil lepo presenečenje z igranjem v finalu. Seveda je to, za prejšnji teden še 173. tenisača sveta, najboljši rezultat v karieri.