Andreja Klepač izločila 2. nosilko!

19.09.2012
Večina slovenskih teniških igralcev in igralk je odigralo dvoboje 1. kroga na teniških turnirjih nižje kategorije!

PODGORICA, ČRNA GORA - Na 50.000$ vrednem ITF turnirju v glavnem mestu Črne Gore (pesek) smo imeli 3 slovenske predstavnice. Nastja Kolar je morala igrati kvalifikacije, Andreja Klepač in Maša Marc pa sta za glavni del dobili povabilo organizatorja. Nastja je bila uspešna v 1. krogu, v drugem pa je morala priznati premoč 5. nosilki, 24-letni Nemki Justini Ozga (423.).

16-letna Maša Marc (0) se je solidno upirala 18-letni Slovakinji Anni Carolini Schmiedlovi (236.), a do osvojitve niza ni zmogla. Zato pa je presenetila Andreja Klepač (453.), ki se v zadnjem času v glavnem posveča igri dvojic. V dveh nizih je izločila 2. nosilko, 20-letno Nemko Dinah Pfizenmaier, ki je 126. igralka sveta!

2. krog kvalifikacije :

Justine OZGA (NEM) [5]     6-2 6-3    Nastja KOLAR (SLO)

1. krog glavni del :

Andreja KLEPAČ (SLO)     6-2 6-1    Dinah PFIZENMAIER (NEM) [2]

Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK)     6-4 7-5    Maša MARC (SLO)

.................................................................................................................................................................

DOBRICH, BOLGARIJA - Na 25.000$ vrednem ITF turnirju v Bolgariji (pesek) je Maša Zec-Peškirič kot 5. nosilka zmagala v 1. krogu, Dalila Jakupovič bo igrala danes, še prej pa se je v kvalifikacijah poslovila Nika Kovač.

3. krog kvalifikacije :

Ksenia KIRILLOVA (RUS) [3]     6-3 6-2    Nika KOVAČ (SLO)

Maša ZEC-PESKIRIČ (SLO) [5]     6-3 4-6 6-4    Marina MELNIKOVA (RUS)

ALBUQUERQUE, ZDA - Naša druga najboljša igralka Petra Rampre je nastopila na 75.000$ vrednem ITF turnirju v ZDA (trda podlaga) in po 3 nizih izgubila proti 18-letni Američanki Grace Min, ki je na 178. mestu WTA lestvice!

1. krog :

Grace MIN (ZDA)     6-2 4-6 6-1    Petra RAMPRE (SLO)

JOŠKAR-OLA, RUSIJA - Na 25.000$ vrednem ITF turnirju v Rusiji (trda podlaga) je imela tretja najboljša Slovenka Tadeja Majerič status 1. nosilke, a je že v 1. krogu doživela boleč poraz. 16-letna Estonka Anet Kontavejt (438.) je slavila v 2 nizih in naši igralki za slovo podarila teniško "kravato". Tadeja je bila uspešna vsaj v 1. krogu igre dvojic.

1. krog :

Anett KONTAVEIT (EST)     7-5 6-0    Tadeja MAJERIČ (SLO) [1]

dvojice :

Tadeja MAJERIČ (SLO) /  Jasmin STEINHERR (NEM) [4]     6-1 6-1    Luiza ŠARIPOVA (RUS) /  Maria UVAROVA (RUS)

NIŠ, SRBIJA - 16-letni Anže Lovišček (0) je v 2. krogu kvalifikacij 10.000$ vrednega futuresa v Nišu(pesek) osvojil 2 igri in končal z nastopi!

2. krog kvalifikacij:

David PAMMINGER (AVT)     6-1 6-1    Anže LOVIŠČEK (SLO)

Luka Gregorc bo nastopil v glavnem delu 15.000$ vrednega futuresa v Markhamu (Kanada), ki se igra na trdi podlagi.

SHEWSBURRY, VB - Anja Prislan (3. nosilka kvalifikacij) je bila poražena v 3. krogu kvalifkacij ITF turnirja v Veliki Britaniji (75,000 USD). Premagala jo je Irka Amy Bowtell. 26-letna Prislanova je izgubila 1. niz, v drugem pa predala.