Andy Murray "ohladil" Rafaela Nadala v Madridu!

07.05.2016
Najboljši britanski tenisač Andy Murray je bil še drugo leto zapored usoden za španskega teniškega matadorja na ATP1000 turnirju v Madridu!

MADRID, ŠPANIJA -  28-letni Andy Murray (2. na ATP) je lani v Madridu prvič slavil na peščeni podlagi turnirjev serije Masters, za ta podvig pa je premagal kar kralja peska Rafaela Nadala. Za tem je Španec dobil oba medsebojna dvoboja, lani na zaključnem turnirju in letos v Monte Carlu. Tokrat so mnogi pričakovali maščevanje teniškega matadorja, a Škot je bil neomajen in je slavil s 7-5, 6-4 v nizih!

Murray je večinoma kontroliral potek dvoboja z mešanico globokih in skrajšanih žogic v polje nasprotnika. Ko je potreboval svoj močan 1. servis za reševanje iz težkih položajev, mu je to v glavnem uspevalo. Dvoboj je bil sicer precej izenačen, odločal je izkoristek brejk priložnosti, kjer je bil Britanec veliko boljši (4/6, 2/13). Po dobljenem 1. nizu, ki je trajal več kot uro, je Andy povedel z brejkom s 3:2 v 2. nizu. Nekaj kasneje je že bilo 5:2, a se je nepopustljivi Rafael vrnil in z brejkom zmanjšal na 4:5 ter imel servis. Toda Murray je udaril nazaj in dosegel pomembno zmago za dvig samozavesti v nadaljevanju sezone.

Za ubranitev naslova se bo Andy Murray pomeril s Srbom Novakom Đokovičem, 1. tenisačem sveta. Britanec bo lovil svoj 12. naslov na ATP1000 turnirjih. Proti Špancu je dobil 7. dvoboj ob 17 porazih. Če bo hotel ohraniti št. 2 v ponedeljek, bo moral zmagati v finalu, kar pa bo vse prej kot lahka naloga. Nadal je izgubil prvi dvoboj po 13. zaporednih zmagah v zadnjih nastopih na pesku. Zanimivo, da sta rivala prejšnji teden trenirala skupaj na Majorki.

Rafael Nadal je sklonjene glave zapustil igrišče, občinstvo ga je vseeno nagradilo z aplavzom

Đokovič je prišel v veliki finale Mastersa v Madridu ob nepotrebni drami.

Srb je sedmič zapored opravil z japonskim tekmecem, lahko pa bi končal tekmo vsaj 20 minut prejk, kot po dveh urah. Uvodni niz je vzel brez veliko pripetljajev in je bil na poti, da mu to uspe tudi v drugem delu. Vodil je 4-2, pa 5-3, z napakami pa v 10. igri dovolil tekmecu, da se izvleže iz zaostanka 0:40. Novak je izgubil igro ob štirih zaključnih žogah in si zagrenil tekmo, ki jo je dokončno na svojo stran obrnil v podaljšani igri. Ja, Nišikori v zadnjih petih igrah ni grešil in Đokovič se je pošteno namučil, da je vse skupaj rešil po dvhe nizih.

V medsebojnih dvobojih z Andyem Murrayem, s katerim se bo pomeril za naslov, je Nole precej boljši (22-9), v zadnjih dveh letih in pol celo 11-1. Srb bo poskušal osvojiti prvo letošnjo peščeno lovoriko, saj je v Monte Carlu izpadel v zgodnji fazi.