Anne Keothavong osvojila 2 ITF turnirja zapored!

08.11.2011
V.B. - Britanska teniška zveza vsako leto vlaga velike vsote denarja za razvoj tenisa. Zaenkrat so rezultati pičli, saj se v moški konkurenci z najboljšimi kosa le Andy Murray, pri ženskah pa takšne junakinje še ni!

28 letna Londončanka Anne Keothavong je letošnjo sezono končala v slogu, saj je v zadnjih 2 tednih osvojila 2 turnirja serije ITF in zasedla 73. mesto na WTA lestvici. V Ismaningu je v finalu premagala Avstrijko Ivono Meusburger s 6:3,1:6,6.2 in tako po Barnstaplu prejšnji teden, osvojila še eno lovoriko!

Na twitterju je zapisala, da je zelo vesela še ene zmage, saj ji je že močno primanjkovalo energije. Anne je sezono zaključila v dobri formi. Zabeležila je 19 zmag v zadnjih 22 dvobojih in dosegla 2. najboljšo uvrstitev po sezoni 2008, ko je bila 61. na svetu!"

"Močno se veselim nekaj prostega časa. Mislim, da sem si ga zaslužila"!

Najvišjo uvrstitev ob koncu sezone je dosegla Elena Baltacha, ki je končala na 50. mestu WTA lesstvice.

Lestvica najboljših Britank ob kocu sezone :

Elena Baltacha - 50
Anne Keothavong - 73
Heather Watson - 92
Laura Robson - 131
Naomi Broady - 201, še nastopa

Naša Polona Hercog je sezono končala na 36. mestu WTA lestvice in če vemo koliko se v tenis vlaga pri nas in koliko v Veliki Britaniji... .

foto : images.google