Arantxa Rus izenačila negativni rekord!

26.06.2013
22-letna nizozemska teniška igralka Arantxa Rus nikakor ne najde poti do zmage na WTA turneji!

LONDON, V.B. - Arantxa Rus niza poraz za porazom na WTA turneji. Trenutno 156. igralka sveta je včeraj v 2 nizih izgubila proti Rusinji Olgi Pučkovi (6-4, 6-2) v 1. krogu grand slam turnirja v Wimbledonu in tako s 17 zaporednim porazom izenačila rekordni negativni niz.

Iz organizacije WTA so sporočili, da je po njihovih podatkih edina ženska do sedaj, ki je izgubila 17 dvobojev zapored v glavnem delu turnirjev serije WTA, Američanka Sandy Colins. To se je zgodilo v letih med 1984 in 1987!

Po poročanju združenja ATP ima pri moških najdaljši niz porazov Američan Vince Spadea, ki je v letih 1999 in 2000 izgubil 21 zaporednih dvobojev!

"Letos mi nikakor ne gre. Izgubila sem veliko dvobojev. Težko je, a poskušam nadaljevati s trdim delom. To je edino kar lahko storim," je dejala Arantxa Rus, ki si vseeno zasluži čestitke za trud in voljo!

Nizozemka je zadnjo zmago dosegla avgusta lani, ko je premagala Italijanko Romino Oprandi na WTA turnirju v Teksasu. Od takrat se je začela "suša"... .

Najbolj odmevno zmago je dosegla leta 2011 v Roland Garrosu, ko je v 2. krogu premagala 2. nosilko, Belgijko Kim Clijsters v 3 nizih. Takrat je rešila tudi 2 "match" žogici nasprotnice. Najboljši rezultat na grand slam turnirjih je tudi dosegla v Roland Garrosu, lani se je prebila do 4. kroga in malo kasneje prišla do najvišje uvrstitve na WTA lestvici (61. mesto)!

Kot najstnica je bila Arantxa zelo obetavna, saj je bila št. 1 med mladinkami in leta 2008 osvojila OP Avstralije.

"V zadnjem mesecu igram bolje, a moraš igrati zelo dobro, če želiš zmagovati na tem nivoju. Maksimalno se trudim. Bilo je kar nekaj dvobojev, ki bi jih lahko dobila," je rekla Nizozemka, ki je izgubljala na vseh podlagah tako zunaj kot v dvorani!

Letos je sicer 3 x zmagala, a na turnirjih nižje kategorije. Sedaj lahko le upa, da se bo enkrat stvar obrnila v pozitivno smer. Na vprašanje ali so številni porazi vplivali na njeno zasebno življenje je odgovorila : "Ne še vedno sem ista oseba. Obstaja tudi življenje ob tenisu... ."!

foto : images.google