Bedene hiti k ubranitvi naslova; V Barletti je že v polfinalu

06.04.2012
BARLETTA, ITALIJA - Slovenski tenisač Aljaž Bedene se je danes po zmagi nad domačinom Enricom Burzijem že uvrstil v polfinale Challenger turnirja v italijanskem mestu Barletta.

Aljaž Bedene je le še dva koraka oddaljen od še ene zgodovinske uvrstitve za slovenski moški tenis. Do sedaj še nihče od slovenskih igralcev ni uspel ubraniti naslova na turnirjih serije Challenger, 22-letni Ljubljančan pa bi lahko postal prvi, če mu bo v soboto in nedeljo uspelo zmagati na turnirju v mestu Barletta (30,000 USD).

Lani je Aljaž prišel do prvenca v Barletti, ko je v finalu stresel Filippa Volandrija, letos pa je se vrnil na 'kraj zločina', da ubrani točke, ki so se mu brisale prejšni teden zaradi različnega termina. Po današnji zmagi nad Italijanom Enricom Burzijem je temu že zelo blizu. V polfinale se je uvrstil po treh nizih s 6-1, 6-7 in 6-3. Bravo Aljaž.

Enrico Burzi je stari znanec slovenskega tenisa, saj prihaja na ljubljanski Challenger, kot 277. tenisač sveta pa na peščenem turnirju ni imel možnosti proti 103. mesta višje uvrščenemu Ljubljančanu, čeprav se je dobro upiral.

Bedene je odlično začel dvoboj. Treikrat je odvzel servis tekmecu že v 1. nizu ter mu prepustil vsega eno igro, pa še to je Burzi dobil na začetni udarec Aljaža. Svoj servis je obdržal šele v drugem delu, kjer je zaigral bolje. Aljaž mu je v prvem delu tekme vzel prav vse točke pri drugem začetnem udarcu, mačno pa je pritiskal tudi v 2. nizu, ki se je končal brez brejkov. Italijan je zapravil eno priložnost, da se odlepi, Aljaž pa dve. Tajbrejk je bil pravična odločitev, a je bil 31-letni Italijan bolj izkušen v pomembnih trenutkih ter tekmo odpeljal v 3. niz. Le tega je Slovenec dobil po odličnem servisu. Na prvega je bil kar 94%, izkorstil edino priložnost za brejk in zapečatil usodo domačina, s katerim se je pomeril prvič. Dvoboj je trajal 2 uri in 22 minut, na koncu pa je Ljubljančan osvojil točno 100 točk (Burzi 86).

Polfinale bo odmeril s 5. nosilcem, Tunizijcem Malekom Jazirijem, ki je TOP 100 tenisač sveta (96.). Tudi z 28-letnim igralcem iz Bizerte se Aljaž do sedaj še ni pomeril, vsekakor pa je Afričan premagljiv nasprotnik. V zgornjem delu žreba, kjer se nahaja Aljaž, je že izpadel 1. nosilec Fabio Fognini.

Za igranje v polfinalu ima Bedene že v žepu 29 točk in 1,500 evrov.