Bedene izpadel v 1. krogu Marakeša!

20.03.2012
MARAKEŠ, MAROKO - Ljubljančan Aljaž Bedene se poslavlja iz teniškega turnirja serije Challenger v Maroku po 1. krogu.

22-letni Aljaž Bedene končuje maroško turnejo z izpadom v 1. krogu 30,000 evrov vrednega turnirja v Marakešu.

Bedene (137. na ATP), ki je v svojo last dobil tretji turnir v Casablanci, zapušča Marakeš brez točk in 310 evri v žepu. Zaslugo za njegov izpad ima Španec Pablo Carreno-Busta, 164. tenisač sveta, ki je zmagal s 4-6, 6-4, 6-3.

Španec, doma iz Asturije, je izgubil izenačen 1. niz, saj je Aljaž izkoristil dve brejk priložnosti od štirih, on pa le eno od dveh. Drugi niz je bil identičen, a z drugačinim izhodom. Brejk priložnosti sta tekmeca obrnila in Carreno-Busta je dvoboj spravil 'na ničlo'. V odločilnem delu srečanja je Bedene serviral 5 asov, vendar je bil nekoliko slabši pri osvajanju točk na začetni udarec. Po zlu so mu šle vse tri brejk priložnosti, na drugi strani pa je tekmec, ki je lani dobil dva turnirja serije Challenger, izkoristil 2 od 8 ter po 2 urah in 11 inutah igre odšel v 2. krog. To je bil drugi njun obračun. Lani je v Caltanissetti zmagal Bedene, prav tako po treh nizih.

Na koncu je 20-letni Španec dosegel 12 točk več (92:82), prav vsa statistika pa je bila rahlo nagnjena na špančevo stran.

V 2. krogu bo igral Blaž Kavčič, ki je že včeraj zlahka opravil s prvim nasprotnikom.