Bedene odličen v Queen's Clubu, postal je del glavnega žreba

16.06.2019
LONDON, V.B. - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je vrhunsko opravil s kvalifikacijskim delom turnirja v Queen's Clubu, ki se igra na travi.

29-letni Aljaž Bedene je dobil obe tekmi v kvalifikacijah ATP500 turnirja v Londonu, ki ima nagradni sklad več kot 2 milijona evrov. S tem se je prebil v glavni del. Bravo Aljaž !

Trenutno 93. igralec sveta je bil devetopostavjen, v 1. krogu pa je s 6-2, 7-6(2) opravil z Estoncem Jurgenom Zoppom. 31-letnik, 244. na ATP lestvici, je padel po 1 uri in 18 minutah. Bedene je bil precej boljši v prvem delu, v drugem sta morala v podaljšek, ki ga je gladko dobil Ljubljančan. Zasluženo, saj si je pred tem priigral precej več priložnosti za brejk, vendar se je Zopp ubranil.

Danes je Aljaž meril moči še s 26-letnim Špancem Robertom Carballesom Baeno, ki je na lestvici višje od njega (73. na ATP). Za uvod sta morala v podaljšano 13. igro, ki je pripadla našemu asu. Tudi tokrat je bil Bedene bližje nizu, imel je več priložnosti, rešil se je v tajbrejku. V 2. nizu je Španec pritisnil ter tekmo odpeljal v tretjega, v katerem pa je Aljaž hitro postavil stravri na svoje mesto. Nadigral je nasprotnika in po 2 urah in 15 minutah zmagal s 7-6(5), 3-6 in 6-1.

V 1. krogu glavnega dela se bo meril s 24. na svetu, Alexom De Minaurjem. 20-letni Avstralec je v karieri prišel do enega naslova na ATP turneji, letos v Sydneyu. Potem je zelo popustil in Bedene bi ga lahko presenetil, še posebej, ker bo za De Minaurja to prvi nastop na travi.