Bedene po ogrevanju povozil tekmeca v uvodnem krogu Portoroža!

02.07.2013
PORTOROŽ, SLOVENIJA - Drugi najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je po pričakovanju uvrstil v 2. krog domačega challenger turnirja v mestu rož.

23-letni Aljaž Bedene se je  v uvodnem krogu Tilia Slovenia Opna pomeril s Francozem Fabricom Martinom in po začetnem otipavanju podlage  osrednjega terena v nadaljevanju deklasiral tekmeca s končnim izidom 7-6(0), 6-0.

Ljubljančan je začel obračun s 26-letnim Francozom z brejkom, povedel 3-1, nato pa malo zastal. Spoznavanje podlage ga je privedlo v podaljšano igro, kjer je do konca ogrel motorje in  navdušil brez izgubljene točke. V drugem delu  je le še potrdil, da je  precej boljši od 270. igralca sveta in mu za slovo podelil kravato. Kakšna  je bila dominacija Aljaža pove podatek, da je v 2. nizu oddal le 9 točk, Francoz je na svoj servis osvojil  le skromni 2.

"Vedel sem, da bom zmagal, le nekaj več časa sem potreboval, da sem se privadil na to podlago. Je kar presenetljivo počasna, žoge so odbijajo visoko, zato sem se v prvem nizu malce lovil. Podaljšano igro sem odigral zbrano, nato pa takoj odvzel servis nasprotniku in zanesljivo zmagal. To je šele prva stopnička do končnega uspeha," je po dvoboju povedal 23-letni Ljubljančan.

V 2. krogu se bo Aljaž meril s kvalifikantom iz Hrvaške, Filipom Vegerjem, ki je danes izločil Jevgenija Koroljeva. 18-letnik  je šele na 764. mestu. Jasno  je, da bo Ljubljančan favorit tudi v 2. krogu.