Bedene z zmago začel braniti finale v Buenos Airesu

12.02.2019
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v Buenos Airesu dobil 1. krog.

29-letni Aljaž Bedene se je na ATP turnirju serije 250 na pesku v Argentini v 1. krogu spopadel z domačinom in po zaspanem začetku na koncu vendarle zmagal. Gre za pomemben turnir, na katerem Ljubljančan brani finale iz lanske sezone in 150 točk.

V uvodnem krogu peščenega turnirja v Buenos Airesu je Bedene z 1-6, 7-6(5), 6-2 ugnal Argentinca Guida Andreozzija. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj.

27-letni Andreozzi, 74. igralec sveta, je prektično pred prijatelji, saj prihaja iz Buenos Airesa, gladko dobil uvodni niz. S tremi brejki je pokopal Aljaža, stalno je pretil na njegov drugi servis. Dobro se je pobral slovenski teniški as v 2. nizu, ko je bi na pragu poraza. Argentinec je vodil z brejkom 4-2, nato pa je Aljažu le uspelo izenačiti in pripeljati niz do tajbrejka, ki ga je dobil zelo na tesno, a vendarle. S tem je strl tekmeca. V 3. nizu je z dobrim 1. začetnim udarcem držal servisne igre, saj je oddal le eno, sam pa trikrat odvzel servis ter slavil po 2 urah in 32 minutah.

Precej težka naloga pa ćaka 57. igralca sveta v 2. krogu, saj se bo pomeril s še enim domačinom, tokrat precej boljšim Diegom Schwartzmanom. 4. nosilec turnirja je 19. na ATP lestvici, v karieri pa je dvakrat zmagal na ATP turnirju. Malega Argentinca, ki ima 26 let, je Bedene do sedaj premagal v vseh štirih medsebojnih obračunih in izgubil en sam niz, lani ga je izločil prav v Buenos Airesu v četrtfinalu. Naj se tradicija nadaljuje...