Berdych in Wawrinka prva v 3. krogu Toronta

27.07.2016
TORONTO, KANADA - Na teniškem Mastersu v Torontu so že začeli z 2. krogom. Prva dva, ki sta se uvrstila v tretjega sta Stan Wawrinka in Tomaš Berdych.

Stan Wawrinka je pokal Rogers v Torontu začel z zmago 7-6(3), 7-6(8) proti Mihailu Južniju. Oba niza sta se odločača v tajbrejku, Rus pa je v 2. nizu ušel na 3-0, kar pa ni bilo dovolj za 3. niz. Švicar ga je z ribrejkom ujel v 5. igri.

31-letni Wawrinka je letos osvojil tri turnirje, na kanadskem Mastersu pa nastopa desetič. Najdlje je prišel leta 2011, ko je bil v četrtfinalu.

Težko delo je imel Tomaš Berdych. Čeh je uspel streti odpor mladega Hrvata Borne Čoriča. 5. nosilec se je pobral po nizu zaostanka in na koncu slavil z rezultatom 4-6, 6-1, 6-4. V 3. krogu se bo najboljši češki tenisač meril z Američanom, kdo bo to bosta med seboj odločila John Isner in Ryan Harrison.

Tomaš Berdych je imel veliko dela v 2. krogu Mastersa v Torontu. Po treh nizih je uspel premagati Hrvata Borno Čoriča.

Svoje veliko znanje tenisa pa kaže Radek Štepanek. Čeh, ki se je pred kratkim vrnil po poškodbi, je pri 37 letih v 1. krogu glavnega dela popolnoma deklasiral 14. nosilca Benoita Paireja. Francoza je ugnal s 6-1, 6-3. Štepanek, 129. igralec sveta, je začel v kvalifikacijah, od junija 2014 pa je vpisal drugo zmago nad TOP30 igralci sveta. V naslednjem krogu se bo pomeril s povabljencem Petrom Polanskym. Izmed nosilcev je slovo podal tudi Steve Johnson. Američan ni imel rešitve za igro Fabia Fogninija, ki je še v nedeljo dvignil pokal v Umagu, pa se v dveh dneh preselil v Toronto, za nameček pa še zamenjal podlago.