Blaž Kavčič in Polona Hercog prva teniška loparja v letu 2011!

27.12.2011
Na tradicionalni prireditvi ob koncu leta (22. decembra), ki jo prireja Teniška zveza Slovenije, sta najboljša tenisača v letu 2011 postala Blaž Kavčič in Polona Hercog. Za oba je to tretje zaporedno priznanje najboljšega v deželi na slončni strani Alp.

Brez dvoma je bilo letošnje leto eno najboljših za slovenki tenis. V moštenih tekmovanjih so fantje obstali v 1. evroafriški skupini Dasvisovega pokala, dekleta pa so obstala v svetovni skupini pokala Fed.

Blaž Kavčič, najboljši teniški igralec Slovenije, je prvič v karieri ob koncu leta zasedel mesto med elitnih Top 100 na ATP lestvici, Polona Hercog pa je poleg najvišje uvrstitve na WTA lestvici (35), osvojila tudi svoj prvi turnir največjega ranga, ko je v Bastadu pokorila vse tekmice. Za nameček je Katarina Srebotnik postala prva dama sveta v konkurenci ženskih dvojic, pika na 'i' pa je bila lovorika na najprestižnejšem turnirju sezone - Wimbledonu.

Uspehom igralcev v članski konkurenci so sloedili tudi v mlajših kategorijah. Reprezentanca do 18 let se je z evropskega prvenstva posameznikov v Švici vrnila s štirimi pokali (Nastja Kolar 1. mesto, Nik Razboršek 3. mesto, Nastja Kolar in Tjaša Šrimpf 3. mesto v dvojicah, Razboršek in Matej Leljak 2. mesto v dvojicah), slovenska ekipa deklic do 14 let pa je bila na svetovnem prvenstvu četrta (Nina Potočnik, Manca Pislak, Hana Mraz).

Katarina Srebotnik

Polona Hercog: "V letu 2011 mi je vsekakor najbolj v spominu ostala moja prva turnirska zmaga in tudi to, da smo se obdržale v pokalu Fed v svetovni skupini. Drugače je bilo še kar nekaj dobrih rezultatov, tudi finale v Palermu. Predvsem pa sem zadovoljna, da se je raven moje igre dvignila, da sem si dokazala, da se lahko kosam tudi z najboljšimi igralkami. Če gledamo na lestvico, bi bilo lepo, da bi prišla do 20. mesta. Ampak bom raje delala majhne korake in se skušala prebiti med prvo trideseterico. Drugače pa si želim, da bi čim bolje odigrala uvod sezone, da obdržim fizično pripravljenost, da bom brez poškodb ter da še samozavest in koncentracijo dvignem na višjo raven'', pravi Lona, ki bo svojo odisejado v letu 2011 začela v  avstralskem Brisbanu.

Blaž Kavčič: "Rekel bi, da sem zelo zadovoljen z letom 2011, mogoče so bili cilji še malce višji, a jih zaradi poškodbe nisem mogel doseči. Želel sem si leto končati okrog 70. mesta na lestvici, a kot sem rekel, zaradi poškodbe mi to ni uspelo. Toda sem zelo optimističen in pričakujem, da mi bo to v naslednji sezoni uspelo'', pa pravi Kaljut, ki bo sezono 2012 odprl z nastopom v indijskem Čenaju.

Poleg Hercogove in Kavčiča so priznanja prejeli še Nastja Kolar in Nik Razboršek kot najboljša mlada igralca, Igor Rorič kot najboljši trener ter ŽTK Maribor kot najboljši klub. Srebotnikova je dobila posebno priznanje za zmago v Wimbledonu.

Nik Razboršek in Nastja Kolar

Ne smemo pozabiti tudi na letos odličnega Aljaža Bedeneta, ki je prišel do prvenca na turnirjih serije challenger in že trka na vrata najboljših, res izjemno pa je leto 2011 končala tudi slovenska teniška veteranka Petra Rampre(31), ki se je po dolgem času spet prebila med Top 200, zaigrala na OP ZDA (kvalifikacije) ter si prislužila tudi vpoklic za nastop v pokalu Fed. Ljubljančanka bo v letu 2012 prvič zaigrala že v začetku januarja, saj se je odpravila v novozelandski Auckland.

USPEHI V LETU 2011:

Slovenska FED CUP ekipa je po zmagi nad Kanado ostala v II. Svetovni skupini Pokala FED
Slovenska DAVIS CUP ekipa se je uvrstila v 2. krog tekmovanja v  I. Evro afriški skupini
Blaž KAVČIČ
Polona HERCOG je osvojila 1. WTA turnir v karieri in dosegla svojo najvišjo uvrtitev na lestvici WTA, 35. mesto
Katarina Srebotnik je postala najboljša igralka dvojic na svetu, ob tem pa osvojila  Wimbledon
Reprezentanca do 18 let je iz Evropskega posameznega prvenstva v Klostersu (Švica) prinesla 4 pokale (Nastja Kolar 1. mesto, Nik Razboršek 3. mesto, Nastja Kolar in Tjaša Šrimpf 3. mesto v dvojicah, Nik Razboršek in Matej Leljak 2. mesto v dvojicah, kapetan Aleš Šporn).
Slovenska ekipa deklic do 14 let je bila na svetovnem prvenstvu tretja (Nina Potočnik, Manca Pislak, Hana Mraz, kapetan Dominik Senica)
Marko Por se je zavihtel na 1. mesto svetovne veteranske lestvice v kategoriji  40 +
Uspešno smo organizirali več mednarodnih mladinskih in članskih turnirjev
Prenovili smo lestvice TZS in uvedli aplikacijo za sodnike ter spremljanje rezultatov turnirjev v realnem času.

NAJBOLJŠI MLADI IGRALEC: Nik Razboršek
NAJBOLJŠA MLADA EKIPA: deklice do 14 let za doseženo tretje mesto na svetovnem prvenstvu Mednarodne teniške zveze na Češkem (Nina Potočnik, Manca Pislak, Hana Mraz, kapetan Dominik Senica)
NAJBOLJŠI TENIŠKI KLUB SLOVENIJE: ŽTK MARIBOR
NAJBOLJŠI TENIŠKI IGRALEC SLOVENIJE: Blaž Kavčič
NAJBOLJŠA TENIŠKA IGRALKA SLOVENIJE: Polona Hercog

pripravil: L.S (citati: rtvslo)