Blaž Kavčič izgubil uvodni obračun v Seulu

10.05.2017
SEUL, JUŽNA KOREJA - Prv ime slovenskega tenisa Blaž Kavčič je na ATP Challengerju v Seulu izpadel v 1. krogu.

Blaž Kavčič je na trdi seulski podlagi izpadel v 1. krogu. Presenetil ga je domačin Sun Vu Kvon, ki je v prekinjenem obračunu slavil s 7-6(4), 6-3.

30-letnemu Kavčiču se ni izšlo po načrtih na 100,000 US vrednem ATP Challengerju v prestolnici Južne Koreje. V uvodnem krogu je kot 116. igralec sveta in 6. nosilec naletel na razpoloženega domačina, komaj 19-letnega Kvona (263. na ATP).

Južnokorejec še nikdar ni osvojil Challengerja, na drugi strani ima Ljubljančan že vrsto lovorik. Pomerila sta se prvič, Kvon pa je dobil uvodni niz po izenačenem boju in tajbrejku. Nasprotnika sta prišla oba do 45 točk, a ključne so na koncu pripadle Azijcu. Le ta je v 2. nizu z dvema brejkoma povedel 3-0 in si priigral praktično neulovljivo prednost. Dež je sicer prestavil dvoboj za en dan, Blažu pa ni uspelo preobrniti izida. Po 2 urah igre se je moral sprijazniti z izpadom. Servis mu enostavno ni služil.

Blaž je ostal brez točk za ATP lestvico, v tolažbo pa prejel 1,040 ameriških zelencev.