Blaž Kavčič kljub slabi igri v 2. krogu Granbyja!

26.07.2017
Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič se je uvrstil v 2. krog ATP Challengerja v Kanadi!

GRANBY, CANADA - 30 letni Blaž Kavčič (100. na ATP) trenutno edini Slovenec med top100, je imel kar precej dela, da se je uvrstil naprej na 100.000$ vrednem ATP Chalengerju v Granbyju. Nasproti mu je stal 25 letni Američan Sekou Bangora (309. na ATP), ki v dosedanji karieri ni imel večjega uspeha. Blaž je v vlogi 1. nosilca turnirja na koncu slavil s 6:4,5:7,6:3 v nizih!

Blaž je uvodni niz dobil na račun dobrega izkoristka točk na 1. servis in uspešne realizacije brejk priložnosti. 2x je odvzel servis nasprotniku, sam je oddal enega. V 2.nizu je v 1. igri ostal brez točk na svoj servis, a se je takoj vrnil z rebrejkom. Nato je pritiskal na servis nasprotnika si v nadaljevanju priigral še 4 brejk priložnosti, a jih ni izkoristil. Kazen je sledila in Američan je izkoristil svojo priložnost ter izenačil na 1 v nizih. Kavčiča je to očitno razjezilo in je v odločilnem 3. nizu takoj izkoristil brejk priložnost ter začel s prednostjo, ki jo je kasneje še povečal, a ni izkoristil svojega servisa pri vodstvu s 5:2. V 8. igri je hitro povedel s 15:40 in zaključil dvoboj v naslednji točki. Dvoboj je trajal kar 2 uri in 40 minut! Nasprotnika sta se letos pomerila že tretjič, Blaž je dobil vse 3 dvoboje, ki so tudi njuni edini medsebojni, šele po 3 nizih.

V 2. krogu bo igral proti 23 letnemu Britancu Liamu Broadxju (357. na ATP)

Slovenec si je z napredovanjem v 2. krog zagotovil najmanj 8 ATP točk in 1.720$ denarne nagrade!