Blaž Kavčič ni imel sreče v Brescii!

12.11.2014
Drugi najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je po dvomesečni odsotnosti vrnil na teniška tekmovanja!

BRESCIA, ITALIJA - 27- etni Blaž Kavčič (98. na ATP) je saniral poškodbo stopala, ki ga je zaustavila na OP ZDA, kjer je moral predati dvoboj 3. kroga proti Švicarju Stanu Wawrinki. Slovenec je takrat igral v življenjski formi. Premagal je dva TOP50 igralca brez izgubljenega niza (Donald Young, Jeremy Chardy) in bil je zelo nesrečen, ko je moral odpovedati dvoboj 3. kroga. Blaž se je medtem dobro pripravljal na vrnitev, ki je sledila na ATP Challengerju v Italiji.

Žreb mu je že v 1. krogu namenil neugodnega nasprotnika. 193 cm visoki Uzbekistanec Faruk Dustov je trenutno na višku svoje kariere. Prejšnji teden je izgubil šele v finalu ATP Challengerja v Bratislavi, njegovim močnim servisom pa zelo ustreza hitra podlaga v Brescii. Kavčič je kljub turnirski "zarjavelosti" odigral odlično, za zmago pa mu je zmanjkalo kanček sreče. Dustov je slavil s 6:4, 3:6, 7:6(5) v nizih!

Igralca sta si izmenjala prva dva niza. Za zmago v vsakem je bil dovolj 1 brejk, tisti, ki je izgubil niz ni imel niti ene priložnosti za brejk. Odlično serviranje se je nadaljevalo tudi v 3. nizu, kjer sta oba prišla le do 1 priložnosti za brejk, a sta ostali neizkoriščeni. V podaljšani igri je bil malo bolj zbran Uzbekistanec, ki se je po 2 urah in 8 minutah veseli zmage. Slovenec je na koncu osvojil celo 2 točki več, a to pri tenisu ne šteje... .

Blaž Kavčič je ostal brez ATP točk in prejel 440 evrov!