Blaž Kavčič polfinalist Šanghaja!

14.09.2018
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je uvrstil v polfinale ATP Challlengerja na Kitajskem!

ŠANGHAJ, KITAJSKA - 31-letni Blaž Kavčič (292. na ATP) je izkoristil dober žreb na ATP Challengerju v Šanghaju in po dolgem času vezal tri zmage zapored ter se uvrstil v polfinale. V četrtfinalu mu je nasproti stal malo znani Italijan 27-letni Italijan Alessandro Bega (339. na ATP). Slovenec je na koncu slavil v 3 nizih s 6-1, 4-6, 6-2!

Blaž je dvoboj začel silovito in v uvodnem nizu nasprotniku prepustil le častno igro. Vse je reševal s prvim servisom, dosegel je 7 asov in tako rešil 3 brejk priložnosti, sam je izkoristil 3 od 6. V 2. nizu se mu je prvi servis ustavil, ob še vedno slabem drugem servisu je kar 3 x izgubil servis in ni pomagal niti 100% izkoristek brejk priložnosti (2/2), izid je bil izenačen na 1. 3. niz je odigral rutinirano, sicer je izgubil en servis, a so bili trije brejki dovolj za zanesljivo zmago. Vse skupaj je trajalo minuto več kot 2 uri!

V polfinalu bo moral pokazati boljšo igro, saj mu bo nasproti stal mladi srbski up, 19-letni Miomir Kecmanovič (177. na ATP), ki ima status 7. nosilca in se z velikimi koraki prebija v svetu profesionalcev!

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 29 ATP točk in 3.765$ denarne nagrade!