Blaž Kavčič preko kvalifikacij v glavni del Mastersa v Rimu; V 2. krogu morda s Federerjem

13.05.2012
RIM, ITALIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič (101. na ATP) se je uvrstil v glavni del ATP turnirja serije 1000 ali Masters v Rimu. To je super uspeh za slovenski tenis in Ljubljančana, saj se še nobenemu do danes ni uspelo prebiti čez kvalifikacije Mastersov.

V zgodovini slovenskega tenisa obstaja le en igralec, ki je zaigral v glavnem delu turnirjev serije Masters. To je Blaž Kavčič, ki je lani nastopil v glavnem delu Miamija (v 1. krogu izgubil z O.Rochusom), čez kvalifikacije pa ni uspelo še nikomur. Nekajkrat je poizkusil Grega Žemlja, pa tudi Luka Gregorc, Kavčič pa je po neuspehu v kvalifikacijah Rima 2011, letos le uspel izboriti glavni del. Bravo Blaž.

V drugem, odločilnem krogu je s 4-6, 6-1 in 6-2  izločil domačina in povabljenca Marca Cecchinata (511. na ATP) in bo na Foru Italicu del 56-ih, ki se bodo borili za lovoriko.

25-letni Ljubljančan se je v kvalifikacije uvrstil skozi šivankino uho ali bolje povedano po pozni odpovedi Rusa Igorja Andrejeva, v žrebu pa zasedel njegovo mesto. Priložnost je izkoristil maksimalno ter dobil najmanj 35 točk in 8,535 evrov. Če mu uspe premagati tudi tekmeca v 1. krogu glavnega dela bi dobil toliko točk, kot bi zmagal na turnirju serije Challenger. Možni nasprotniki Kavčiča v 1. krogu so Bernard Tomić, Juan Monaco, Carlos Berlocq, Stanislas Wawrinka, Pablo Andujar, David Nalbandian ali Jarkko Nieminen.

Blaž Kavčič je za tekmeca v 1. krogu dobil Argentinca Carlosa Berlocqa (38. na ATP), s katerim ima razmerje 1-1. Leta 2010 ga je premagal v polfinalu Challengerja na Reki, lani pa mu je Južnoameričan vrnil na ATP turnirju v Umagu. Kaljut je dobil zelo ''ugoden žreb'', zmaga pa ga pelje v dvoboj z Rogerjem Federerjem.

Ljubljančan se je v odločilnem obračunu (2 uri in 35 minut) za vstop v glavni del Mastersa v Rimu soočil z zelo navdahnjenim domačinom, ki mu je v 1. nizu uspelo odvzeti servis. Kavčič je zapravil vseh sedem priložnosti, kar ga je verjetno dodobra razjezilo. V 2. nizu se je znesel nad nepoznanim tekmecem, ki šteje komaj 19 let in je letos dobil prvi Futures v karieri na Hrvaškem. Dva brejka sta bila več kot dovolj, da je tehtnico počasi prevesil na svojo stran. Ne v drugem, ne v tretjem nizu Italijanu ni več dovolil, da bi pomislil na priložnost za brejk, kaj šele na odvzem servisa. Samo v zadnjem delu tekme je varovanec Blaža Trupeja imel 10 žogic za brejk, izkoristil pa je dve. Omembe vredna je le zadnja igra, kjer je Marco Cecchinato iz sebe iztisnil še zadnje atome moči. Ubranil je štiri zaključne žoge, peto pa je Blaž spremenil v zelo pomembno zmago, ki ga pelje v glavni del turnirja na Foru Italicu, kjer bodo igrali vsi štirje najboljši tenisači sveta - Djoković, Federer, Nadal in Murray.