Blaž Kavčič premagal Jimmyja Wanga in si zagotovil obračun z Blažem Rolo!

21.02.2017
Na ATP Challengerju na Japonskem, bomo videli dvoboj dveh Slovencev!

KJOTO, JAPONSKA - Na ATP Challengerju v Kjotu nastopajo vsi trije najboljši slovenski tenisači. Po Blažu Roli se je v 2. krog prebil tudi 29-letni Blaž Kavčič. Slednjemu je nasproti stal neugodni 32-letni Tajvanec Jimmy Wang (486. na ATP), ki je moral zaradi slabega položaja na ATP lestvici v kvalifikacije, a se je uspešno prebil do 2. kroga glavnega dela. Kot je to v zadnjem času že v navadi Blaža Kavčiča, je moral igrati tri nize, a zmaga ni bila pod vprašajem. Na koncu je slavil s 6-0, 6-7(2), 6-1!

1. niz je Blaž odigral vrhunsko in nasprotniku podaril teniško "kravato". Wang ni imel niti ene brejk priložnosti, svoj servis je izgubil trikrat. Tudi v 2. nizu je Kavčič nadaljeval z dobro igro in znova ni ponudil brejk priložnosti Tajvancu toda tokrat ni izkoristil 3 priložnosti za odvzem servisa nasprotniku. V podaljšani igri je tako zagon dobil Jimmy in izenačil v nizih.

Slovenca je to samo razjezilo in je z odličnim prvim servisom in 10 asi zanesljivo dobil odločilni niz. Tajvanec je osvojil le častno igro na svoj servis. Ne pomnimo kdaj je Kavčič dosegel kar 21 asov, nasprotnik pa je ostal brez brejk priložnosti v celem dvoboju, ki je trajal 1 uro in 41 minut. Blaž je dobil še drugi medsebojni obračun z Wangom, ki je v prvem leta 2013 v Bangkoku v izgubljenem položaju predal!

Tako je bilo lani v Portorožu

Sedaj sledi obračun dveh Blažev. Rola (263. na ATP) in Kavčič (165. na ATP) sta se na profesionalnih turnirjih pomerila le leta 2008 na Futuresu v Sloveniji. Takrat še neizkušeni 18-letni Rola ni imel možnosti proti Kavčiču in je osvojil le 1 igro v dveh nizih. Kako bo 9 let kasneje, bomo kmalu videli. Oba imata zaenkrat zagotovljenih 6 ATP točk in 860$ denarne nagrade!

Grega Žemlja kot 2. nosilec še čaka na dvoboj 1. kroga!