Blaž Kavčič premagal neugodnega Stephana Roberta in se uvrstil v četrtfinale!

02.11.2017
Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič nadaljuje z dobro igro na Kitajskem!

ŠENZEN, KITAJSKA - 30-letni Blaž Kavčič (99. na ATP) je v 2. krogu ATP Challengerja v Šenzenu premagal 37-letnega Stephana Roberta (337. na ATP) s 6-3, 6-2 v nizih in se uvrstil v četrtfinale! Francoz igra svoj najboljši po 30 letu, lani je bil najvišje v karieri na 50. mestu ATP lestvice. Slovenec je izenačil v medsebojnih dvobojih na 2:2!

Blaž je tokrat ekspresno opravil s Francozom, saj je dvoboj trajal le 57 minut. V obeh nizih je bil trden na svoj servis in nasprotniku ni ponudil niti 1 brejk priložnosti. Na drugi strani je sam edino izkoristil v 1. nizu in 2 od 3 v 2. nizu kar je bilo dovolj za gladko zmago. Dosegel je 5 asov in napravil 3 dvojne napake!

Kavčiča sedaj čaka komaj 18-letni domači up Jibing Wu (331. na ATP), ki bo vse prej kot lahek nasprotnik. Najstnik je v 1. krogu izločil 5. nosilca, Brazilca Thiaga Monteira, v 2. krogu je "pometel" višje uvrščenega rojaka Li Žeja. Letos je na Kitajskem osvojil prvi turnir serije ITF, septembra pa že svoj prvi turnir serije ATP Challenger v Šanghaju, kjer je v finalu premagal "kralja" ATP Challengerjev Tajvanca Yen Hsun Luja, takrat 62. igralca sveta!

Blaž Kavčič si je zagotovil 17 ATP točk in 2.190$ denarne nagrade!