Blaž Kavčič se je izvlekel v Monzi, Aljaž Bedene dokončal včerajšnje delo z zmago!

13.06.2012
Danes sta na turnirjih serije challenger nastopila še 2 Slovenca!

Potem, ko je Grega Žemlja uspešno opravil svoje delo, sta na sceno stopila še Aljaž Bedene in Blaž Kavčič.

Aljaž Bedene igra na 30.000$ vrednem challengerju v slovaških Košicah (rdeči pesek), kjer je 4. nosilec. Njegov nasprotnik v 1. krogu je 24-letni Slovak Pavol Cervenak trenutno 201. igralec sveta. Dvoboj je bil zaradi dežja pri rezultatu 5:2, 30:40 v 1. nizu za Aljaža, prestavljen na ponedeljek.

Tekmeca sta na 'blue center courtu' nadaljevala že opoldne, 22-letni Ljubljančan pa je hitro dobil zaključek in 1. niz dobil s 6-2. Premoč Aljaža je bila očitna, saj je izkoristil dve žogi za brejk od osmih, Cervenaku pa ni dopustil, da bi se dokopal do priložnosti za odvzem servisne igre. Na 1. servis je bil kar 91% uspešen ((10/11).

Drugi del igre je bil bolj tesen. Slovak se je upiral vse do tajbrejka, kjer ga je Bedene stisnil prav ob koncu in slavil s končnih 6-2, 7-6(5). Aljaž je slabše serviral, kar je nasprotnik izkoristil in pariral skozi celoten niz, poklekniti pa je moral v podaljšani igri. Po 1 uri in 39 minutah je Bedene skupno zadel 7 asov (Cervenak 0) in dosegel 73 točk, Slovak pa le 55.

v 2. krogu bo Bedene igral s Čehom Ivom Minarjem, ki je uvodoma premagal Eliasa iz Portugalske. 28-letnik iz Prage je na 207. mestu ATP lestvice, leta 2009 pa je bil že 62. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.

Aljaž Bedene igra tudi v igri dvojic, kjer sta včeraj skupaj s Slovakom Andrejem Martinom v 1. krogu premagala slovaško-kanadsko navezo Pavol Cervenak/Peter Polansky s 6:7(5), 6:4, 10:7 v nizih!

Blaž Kavčič je stopil na igrišče zadnji od naših. Po zmagi na challengerju v Furthu, se je tokrat odpravil na 64.000 evrov vreden challenger v Monzi, ki se igra na peščeni podlagi.  V 1. krogu mu je nasproti stal 30-letni Španec Daniel Munoz De La Nava (128.). Veteran se je proti utrujenemu Blažu dobro upiral, a na koncu je Slovenec pokazal, da je boljši in upravičil vlogo 4. nosilca. Rezultat se je glasil 4:6, 6:1, 6:4 v nizih!

Dvoboj je trajal 2 uri in 3 minute. Blaž je imel v 1. nizu še nekaj težav s servisom, saj ga je izgubil 2 x, a v 2. in 3. nizu je bil suveren v tem elementu in nasprotniku ni dopustil brejka, sam pa je imel spet odlično realizacijo brejk priložnosti (4/5). Njegov naslednji nasprotnik bo 29-letni Srb Boris Pašanski (357.), ki je bil pred 6 leti 55. igralec sveta.

Blaž Kavčič si je z zmago priigral 8 ATP točk in 1.100 evrov!

foto : images.google, EPA