Blaž Kavčič tesno v polfinale Tianjina!

20.06.2014
Trenutno 2. najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je dobil še 8. zaporedni dvoboj na azijski turneji!

TIANJIN, KITAJSKA - 27-letni Blaž Kavčič (122. na ATP) igra ta teden na 50.000$ vrednem ATP Challengerju na Kitajskem. 5 zmagam v Fergani je dodal še najmanj 3 v Tianjinu in se prebil v polfinale. V četrtfinalu je imel kar precej dela s 30-letnim Tajvancem Ti Čenom (311.), ki ni bil nikoli višje od 200. mesta na ATP lestvici. Na koncu je Slovenec slavil s 7:6(4), 7:5 v nizih!

V 1. nizu igralca nista bila najbolj pri servisu in videli smo 2 brejka na vsaki strani. Kavčič je izkoristil 2 od 5, Čen pa 2 od 3 priložnosti za brejk. Niz se je odločal v podaljšani igri, kjer je Blaž uveljavil svojo kvaliteto in povedel z 1:0.

V 2. nizu je imel Blaž še več težav na svoj 2. servis in z agresivno igro nasprotnika. Do rezultata 4:4 sta si izmenjala brejk. V 9. igri je imel Tajvanec priložnost za odvzem servisa nasprotniku, a se je Blaž rešil iz težav. Čen je zapretil z 0:30 v 11. igri in vseeno ostal praznih rok. Sledila je 12. igra kjer je Blaž rutinirano pritisnil nasprotnika in zaključil že 1. "match" žogico! Čeprav sta se igrala le dva niza je dvoboj trajal 2 uri in 17 minut. Blaž je dosegel 8 asov ob 3 dvojnih napakah!

V polfinalu pa bo za Slovenca pravi izziv 22-letni domačin Di Vu, čeprav je trenutno šele na 240. mestu ATP lestvice. Lani sta se že 2 x pomerila med seboj in rezultat je trenutno 1:1. Oba dvoboja sta bila zelo tesna. Kitajec je slavil na Challengerju v Šanghaju s 6-1 6-7(4) 6-3, Slovenec pa na ATP250 turnirju v Sydneyju s  4-6 6-4 6-4. Vu igra v Tianjinu odlično. V četrtfinalu je 8. nosilca Francoza Josselina Quannaja odpravil v 2 nizih in mu v celem dvoboju ponudil le 2 priložnosti za brejk, ki so ostale neizkoriščene.

Blaž Kavčič si je z vstopom v polfinale priigral najmanj 33 ATP točk in 2.510$!