Blaž Kavčič tokrat prikazal drugačen obraz in izločil Ryana Harrisona v Knoxvillu!!

10.11.2015
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je v tretjem medsebojnem dvoboju prvič premagal Američana Ryana Harrisona!

KNOXKVILLE, ZDA - 28-letni Blaž Kavčič (153. na ATP) je imel na ATP Challengerju v Knoxvillu v 1. krogu na "papirju" veliko težjega nasprotnika kot prejšnji teden v Charlottesvillu, a je tokrat zanesljivo zmagal in to proti njemu neugodnemu tekmecu, 23-letnemu Američanu Ryanu Harrisonu (108. na ATP), ki je bil 4. nosilec turnirja. Po 1 uri in 18 minutah igre je Slovenec slavil s 6-2, 6-4 v nizih!

Blaž je v 1. nizu serviral odlično in dobro vračal začetne udarce nasprotnika. Ryanu ni ponudil brejk priložnosti, sam je izkoristil 2 od 3! V 2. nizu je Kavčič popustl za malenkost, a to je bilo še vedno dovolj za gladko zmago. Harrison je izkoristil 1 od 2 brejk priložnosti, Slovenec 2 od 5 in zgodba je bila zaključena. Na nasprotnika v 2. krogu Ljubljančan še čaka... .

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 7 ATP točk in 860$!

Na priloženem videu si lahko ogledate tudi vročo točko Blaža Kavčiča v igri dvojic med Slovenijo in Litvo v Kranju prejšnji mesec!