Blaž Kavčič v četrtfinalu, Blaža Rolo izločil najstnik!

14.07.2017
Na teniškem ATP Challengerju v Kanadi, sta bila slovenska predstavnika polovično uspešna v igri posameznikov!

WINNIPEG, KANADA - 1. nosilec turnirja, 30-letni Blaž Kavčič (110. na ATP), je upravičil vlogo favorita in je v 2. krogu zanesljivo ugnal 22-letnega Japonca Kaičija Učido (490. na ATP) s 6-3, 6-4 v nizih. Blaž se še vedno bori za uvrstitev med top 100 na ATP lestvici, ki bi mu prinesla direktno uvrstitev na grand slam turnirje.

Slovenec je bil proti neznanemu Japoncu suveren na svoj 1. in 2. servis ter nasprotniku ni dopistil odvzema servisa. V obeh nizih je enkrat prišel do brejka in to je bilo dovolj za gladko zmago po uri in 13 minutah igre. Serviral je 9 asov.

V četrtfinalu ga čaka še en anonimni nasprotnik brez večjega uspeha v dosedanji karieri. Igral bo proti 24-letnemu Američanu Raymondu Sarmientu (349. na ATP). S četrtfinalom si je zagotovil najmanj 15 ATP točk in 2.190 USD!

Tudi 26-letni Blaž Rola (245. na ATP) se je v 2. krogu pomeril z slabšim nasprotnikom na papirju, a v praksi ni bilo tako. 19-letni Avstralec Max Purcell (290. na ATP), ki se šele prebija na teniško sceno, je presenetil 8. nosilca in ga odpravil v 2 nizih s 6-4, 6-4.

Rola nikakor ni ujel ritma na svoj servis za razliko od tekmeca. Sam je sicer prišel do enega brejka, a je kar 3x izgubil svoj servis in poraz je bil neizbežen. Vse skupaj je trajalo uro in 21 minut, Avstralec je dosegel 8 asov. Blaž je osvojil 7 ATP točk in 1.290 USD!

Za manjšo tolažbo, se je Blaž Rola uvrstil v polfinale med pari, kjer igra skupaj  z Dancem Mikaelom Torpegaardom.