Blaž Kavčič v finalu Šenzena in v lov na 18. naslov!

03.11.2018
Slovenski teniški igralec je z odliko izkoristil ugoden žreb v nadaljevanju potem ko je v 1. krogu izločil nosilca Soedo!

ŠENZEN, KITAJSKA - 31-letni Blaž Kavčič (224. na ATP) se na turnirjih ATP Challenger na daljnjem vzhodu počuti kot doma in niza lepe rezultate. V polfinalu 75,000$ vrednega ATP Challengerja v Šenzenu, ki se igra na trdi podlagi, se je drugič v karieri pomeril z 19-letnim Špancem Alejandrom Davodovičem Fokino (259. na ATP) in ga znova premagal. Tokrat je bilo še malo lažje kot prejšnji teden, saj je delo opravil v dveh nizih in slavil s 7-5, 6-4!

Sicer Blaž ni odigral najboljše na svoj servis. 2 x je izgubil začetni udarec, a je na drugi strani nasprotniku 4 x odvzel servis in to je bilo dovolj za uvrstitev v finale po uri in 20 minutah borbe!

V finalu ga čaka še en 19-letnik, ki prihaja iz Srbije. Tudi z njim je igral prejšnji teden in izgubil v polfinalu po treh nizih. Miomir Kecmanovič (162. na ATP) je nato izgubil v finalu proti Moldavcu Raduju Albotu. Srb je tu v polfinalu premagal neugodnega Kazahstanca Aleksandra Nedovjesova z enakim izidom kot Slovenec Španca. Blaž bo lovil že 18. naslov serije ATP Challenger, zadnjih 10 let je vsakič osvojil vsaj enega. Letos je že zmagal v Šanghaju septembra. V ponedeljek se bo vrnil med TOP200 na ATP lestvici!

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 55 ATP točk in 6,360$ denarne nagrade!