Blaž Kavčič z zmago v 2. krogu challengerja v Neaplju!

01.05.2013
Blaž Kavčič je uspešno začel z nastopi na challengerju v Italiji!

NEAPELJ, ITALIJA - Trenutno 97. igralec na svetu Blaž Kavčič je sprejel povabilo organizatorjev 30.000 evrov vrednega challengerja v Neaplju, ki se igra na peščeni podlagi. Slovenec je 1. nosilec turnirja, žreb pa mu je v prvem krogu naklonil 490. igralca sveta, domačina Gianluigija Quinzija, ki je tudi nastopil s posebnim povabilom!

Blaž Kavčič je na koncu slavil s 6:3, 6:2 v nizih, a zmaga ni bila tako lahka kot kaže rezultat, saj je moral Slovenec "garati" 1 uro in 37 minut!

V 1. nizu je Blaž prevladoval predvsem z 2. servisom. Priigral si je 6 priložnosti za brejk in 1 izkoristil, Italijan pa ni imel nobene.V 2. nizu pa je bil Slovenec 100% pri izkoristku 1. servisa in ob 14 priložnostih za brejk izkoristil 3. Gianluigi je tokrat edino brejk priložnost tudi izkoristil. Na koncu je Blaž osvojil 76 točk, nasprotnik pa 54.

Blaž Kavčič je z uvrstitvijo v 2. krog zaslužil 530 evrov in osvojil 6 ATP točk. V 2. krogu bo njegov nasprotnik Alessandro Giannessi iz Italije, trenutno 312. igralec sveta (najvišje 126.). 22-letni Alessandro prihaja iz La Spezie.