Blaž Rola preko 1. nosilca v polfinale Sao Paula!

03.08.2013
Trenutno 4. Slovenec na teniški ATP lestvici Blaž Rola, je ujel ritem na turnirjih serije challenger in se že drugič zapored uvrstil v polfinale!

SAO PAOLO, BRAZILIJA - 22 letni Blaž Rola(265.) se je v četrtfinalu 50.000$ vrednega challengerja v Sao Paulu pomeril s 1. nosilcem, Brazilcem Joaom Souzo(122.) in ga pred domačim občinstvom premagal s 6:3,6:4 v nizih, ČESTITKE!

V 1. nizu sta igralca naredila vsak po 1 brejk do rezultata 4:3 za Slovenca. V 8 igri je Blaž še enkrat odvzel servis nasprotniku in v naslednji igri z nekaj težavami na svoj servis dobil niz. V 2. nizu se je Brazilec razigral in z brejkom povedel s 3:0, a se Rola ni dal in je z brejkom v 5. igri znižal na 2:3! Igralca sta bila izenačena na 4, nato pa je Blaž v 9. igri naredil odločilni brejk in suvereno odserviral za pomembno zmago!

Dvoboj je trajal uro in 20 minut, Slovenec pa je bil predvsem boljši pri točkah na 2. servis in izkoristku brejk priložnosti. Blaž si je že zagotovil najmanj 29 ATP točk in zaslužil 2.510$! V polfinalu se bo pomeril s 3. nosilcem, 24 letnim Kolumbijcem Alejandrom Gonzalezom(137.)

Blaž Rola je zaigral tudi v igri dvojic skupaj s Josejem Hernandezom iz Dominikanske republike. V 1. krogu sta izločila brazilski par Ricardo Hocevar/Tiago Lopes v 2 nizih. V četrtfinalu pa je bil v 2 nizih od njiju boljši drugi brazilski par(2. nosilca) Giilherme Clezar/Fabiano De Paula. Blaž je osvojil 15 ATP točk in zaslužil polovico od 640$!