BRAVO: Blaž Rola brez finalnega boja veliki zmagovalec futuresa na Poljskem!

31.08.2013
BYTOM, POLJSKA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola je osvojil naslov na Futures turnirju v poljskem mestu Bytom potem, ko mu je Srb Filip Krajinovič predal finale brez boja.

22-letni Blaž Rola je osvojil naslov na peščenem ATP Futuresu z nagradnim skladom 15,000 USD brez, da bi odigral finale. 21-letni srbski igralec Filip Krajinovič (316.na ATP)je predal še pred začetkom ('walkover'), za sedaj še nam neznanega vzroka!

Četrti najboljši Slovenec na ATP lestvici (217.) je osvojil 8.turnirski naslov na turnirjih serije Futures, drugega letos. Zadnje mesece že igra na višjih turnirjih (Challenger) takoj, ko se je prijavil na nižjega, pa je pospravil s konkurenco. Lovorika na Poljskem mu prinaša 27 točk. Lani je za zmago na avstrijskem Futuresu v tem času dobil 18 točk,  z devetimi  več pa bo na novi lestvici, ki izide po koncu OP ZDA, blizu svoje rekordne uvrstitve, ki je  211. mesto.

Vsekakor bi  Blaž raje odigral finale in poskušal priti do lovorike z zmago nad drugopostavljenim Krajinovičem, enem večjih talentov v mladinski konkurenci, a žal je imel Srb verjetno dober razlog, da ni stopil na igrišče. V tem  tednu je Ptujčan prikazal borbenost tudi na Futuresu. Zadnja dva dvoboja je rešil po 3. nizu, včeraj v polfinalu je prišel do odločilnega brejka v najbolj pomembnem trenutku in si priigral finale.