Blaž Rola in Grega Žemlja po hitrem postopku končala z nastopi na Havajih!

27.01.2016
Slovenska teniška igralca Blaž Rola in Grega Žemlja sta nepričakovano hitro zaključila s tekmovanjem na ATP Challengerju v Mauiju!

MAUI, ZDA - Slovenski moški tenis se na začetku nove sezone ne more pohvaliti z vzpodbudnimi rezultati, saj se naši predstavniki poslavljajo že v uvodnih krogih ATP Challengerjev. Po Gregi Žemlji je v 1. krogu 50.000$ vrednega Challengerja na Havajih izpadel še vodilni Slovenec, 25-letni Blaž Rola (146. na ATP).

Blaž je imel kot 7. nosilec na papirju "lažjega" nasprotnika, saj mu je nasproti stal 19-letni domači kvalifikant Ernesto Eascobedo (399. na ATP), a v praksi se je odvilo drugače. Ameriški najstnik je slavil s 7-5, 7-6(2) v nizih.

Rola je sicer dosegel 9 asov, a se je ves dvoboj boril, da je ohranjal svoj servis, 3 x mu to ni uspelo. Sam je 2 x prišel do brejka in se v 2. nizu prebil do podaljšane igre, kjer pa je dobil le 2 točki. Dvoboj je trajal 5 minut manj kot 2 uri.

Tako kot Grega, je tudi Blaž ostal brez ATP točk in za nastop prejel 520$!

Rola in Žemlja sta se preizkusila še v igri dvojic in tudi tam zaključila že v 1. krogu. V dveh nizih sta bila boljša malo znana domačina James Cerretani in Max Schnur s 6-4, 7-6(3)!