Blaž Rola izpadel že v 1. krogu Budimpešte!

06.02.2018
Slovenski tenisač Blaž Rola je v izredno slabi formi na začetku letošnjega leta!

BUDMPEŠTA, MADŽARSKA - 27-letni Blaž Rola (198. na ATP) je v novo sezono krenil z velikim upanjem na boljše rezultate in ponovni uvrstitvi med top 100 na ATP lestvici, a na terenu mu nič ne gre od rok. Po klavrnem nastopu v Davisovem pokalu (Maribor), kjer je Slovenija izgubila proti Poljski, se je hitro poslovil tudi ta teden na 64,000$ vrednem ATP Challengerju v glavnem mestu Madžarske. V 1. krogu je bil boljši komaj 17-letni Felix Auger Aliassime (167. na ATP), sicer velik up Kanadčanov. Na koncu je bilo 3:6, 7:5, 6:1 v nizih!

Blaž je imel v 1. nizu odličen izkoristek 1. servisa in je nasprotniku ponudil le 1 brejk priložnost, ki je slednji ni izkoristil. Sam je realiziral 2 od 3. V 2. nizu je najstnik ujel ritem in z "bombami" izločil Slovenca iz igre. Dosegel je 8 asov, en odvzem servisa je bil dovolj za izenačenje v nizih, saj je Blaž ostal brez priložnosti. V odločilnem 3. nizu je Rola popolnoma popustil in vsega je bilo konec po uri in 38 minutah igre.

Za nastop je prejel 660€ in ostal brez ATP točk!