Blaž Rola končal najboljšo sezono v karieri!

13.10.2014
Najboljši slovenski teniški igralec Baž Rola je tudi uradno končal sezono 2014, v kateri je naredil velik preboj.

24-letni Blaž Rola je na svojem socialnem profilu Facebook objavil, da je končal z nastopi v letošnji teniški sezoni, ki mu je prinesla obil uspehov in tudi status številke 1 v Sloveniji.

Ptujčan ima za sabo dolgo, a najboljšo sezono v karieri, v kateri je odigral kar 29 turnirjev. Po krajšem oddihu je sporočil, da se zahvaljuje za vso odporo in se že pripravlja na druugo sezono.

Rola je trenutno na 88. mestu ATP lestvice, najvišje pa je bil julija, ko je zasedal mesto številka 80. Leto 2014 je začel kot 184. igralec sveta in s porazom v 1. krogu Challengerja v Novi Kaledoniji, nato pa prvič v karieri zaigral na turnirju za Grand Slam in takoj preskočil kvalifikacije. Na OP Avstralije je v 1. krogu izločil tudi 55. tenisača sveta Delbonisa, ustavil ga je Martin Kližan v drugem.

Mesec dni kasneje je prišel do prvenca na Challengerjih, ko je dvignil lovoriko v Gvangžuju ter postal četrti Slovenec z naslovom na turnirjih serije ATP Challenger. Sezono je nadaljeval s še dvema finaloma na Challengerjih, na Roland Garrosu je izpadel v zadnjem krogu kvalifikacij, do Wimbledona pa je dobil že toliko točk, da je bil neposredno v glavnem delu. Uspešno je tudi nastopil aprila v pokalu Davis, kjer je bil ob porazu z Izraelom najboljši mož.