Blaž Rola nadaljuje z zmagami tudi v Sao Paulu!

28.04.2015
Slovenski teniški igralec Blaž Rola nadaljuje s turnejo ATP Challengerjev po Braziliji. Po slavju v Santosu igra ta teden v Sao Paulu!

SAO PAULO, BRAZILIJA - 24-letni Blaž Rola (93. na ATP) je bil po dnevu počitka ponovno v akciji. Na 50,000$ vrednem ATP Challengerju v Sao Paulu se je v 1. krogu kot 2. nosilec pomeril s 24-letnim domačinom Henriquejem Cunho (258.), ki je v dosedanji karieri osvojil 4 Futurese. Med seboj sta se pomerila prvič. Slovenec je slavil po 2 nizih s 6:3, 6:3 in tako dobil 6. zaporedni dvoboj!

Prvi niz je ponudil suvereno igro obeh igralcev pri servisu. Oba sta imela le po 1 priložnost za brejk, Blaž je svojo izkoristil v 6. igri in kasneje povedel v nizih. V 2. nizu je bil potek podoben. Oba sta osvajala svoj servis, Rola si je do 6. igre priboril 5 brejk priložnosti., Cunha nobene, a so vse ostale neizkoriščene. V 7. igri je Blaž končno odvzel servis nasprotniku ter kasneje povedel s 5:3. V 9. igri si je priigral 2 "match" žogici in drugo tudi izkoristil. Dvoboj je trajal 1 uro in 20 minut.

Nasprotnik Slovenca v 2. krogu bo še en Brazilec, 31-letni Rogerio Dutra Silva (515.), ki je bil še pred dvema letoma 84. igralec sveta ini je do sedaj osvojil 9 Futuresov in 5 ATP Challengerjev. V edinem medsebojnem dvoboju je lani v finalu Sao Paula slavil Brazilec. Priložnost za revanšo je tu... .

Blaž Rola si je priigral najmanj 7 ATP točk in 760$ denarne nagrade!